20:45 25 اگست 2019
غنی: امروز همۀ ما در گلیم غم نشسته‌ایم

غنی: امروز همۀ ما در گلیم غم نشسته‌ایم

© Photo/ ARG
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
130

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز طی مراسمی به پیکر شهید عبدالجبار قهرمان که روز گذشته در اثر حملۀ تروریستی در جریان کمپاین انتخاباتی‌اش در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند به شهادت رسید، ادای احترام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارگ، رئیس‌جمهور غنی هنگام ورود به شفاخانه شهید محمد داوود خان، در حالیکه از سوی شماری از مسئولین سکتور امنیتی و دفاعی کشور همراهی می‌گردید، ضمن اتحاف دعا به روح شهید عبدالجبار قهرمان، گفت که امروز همۀ ما در گلیم غم نشسته ایم، شخصیتی را از دست دادیم که قهرمان راستین بود، محبت زیاد به وطن داشت و تا آخرین رمق حیات، وطن‌دوستی خود را ثبات ساخت.


رئیس‌جمهور گفت: شهید قهرمان که تقوای خاص داشت، به خاطر دفاع از وجب خاک این سرزمین مبارزه کرد و زندگی خود را در این راه فدا نمود.
رئیس‌جمهور کشور به خاطر شهادت عبدالجبار قهرمان، به خانواده، دوستان، مسئولین و منسوبین نیروهای امنیتی و دفاعی، نمایندگان ولسی جرگه، مردم ولایت هلمند و تمام افغان‌ها تسلیت گفت و افزود که شهید قهرمان همواره به جوانان روحیۀ ملی و وطن دوستی می‌داد و همه در نبودش سوگوار اند.
رئیس‌جمهور غنی خطاب به مردم کشور، گفت که در انتخابات ولسی جرگه به گونه گسترده اشتراک نمایند و این پروسۀ ملی را به موفقیت برسانند، زیرا این آرمان شهید قهرمان بود.
سپس رحمت‌الله به نمایندگی از خانوادۀ شهید قهرمان صحبت کرد و از غمشریکی و همدردی رئیس‌جمهور و هموطنان تشکر کرده، گفت که شهید قهرمان همواره برای پایداری نظام و سربلندی وطن تلاش می‌نمود و در این راه جانش را فدا کرد.
بعداً رئیس‌جمهور، تابوت شهید قهرمان را که با بیرق سه رنگ کشور پوشیده شده بود و در حالیکه از سوی منسوبین قطعۀ تشریفات انتقال می‌گردید، تا محل مخصوص مشایعت نمود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر