21:26 09 اپریل 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان در پیامی به شهادت فرمانده پولیس ولایت کندهار واکنش نشان داد و آن را دسیسه سازمان‌یافته خواند.

به گزارش اسپوتنیک، محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه افغانستان در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشت: این حادثه تروریستی که در نتیجه آن جنرال رازق، عامل اصلى ثبات در جنوب کشور به شهادت رسید، یک دسیسه سازمان یافته از پیش بوده و سد آهنینی که رازق با درایت و تدبیر، با شجاعت واخلاق خود در برابر تروریزم ایجاد کرده بود شکسته شد.

عضو رهبری ائتلاف بزرگ ملی در ادامه این پیام اینگونه نوشته است:- "اینجانب بانام بلند آن قهرمان بزرگ از دیر زمان آشنا بودم ولى از نزدیک او را در سال ۲۰۱۴ درجریان پیکارهاى انتخابات ریاست جمهورى دیدم که اورا مردى شجاع با اخلاق ودر عین حال فروتن یافتم که خاطرات همراهى با ایشان در طى اقامت در آن ولایت همیشه ماندگار است. آشنایى بیشترم با این مدافع نستوه وطن در کابل ودر جریان شکل گیرى ایتلاف بزرگ ملى بدست آمد که به ویژه گى هاى روحى وروانى و ابعاد شخصیتى آن برادر گرامى از نزدیک پى بردم که با شهادت ایشان ضایعه بزرگ وجبران نا پذیر به کشىور عزیزما وارکان نظام دفاعى آن پدید آمد روحشان شاد ویاد گرامى باد".

محمد محقق در انتهای پیامش شهادت جنرال رازق را به ملت بزرگ افغانستان، مردم کندهار، خانواده جنرال رازق وخانواده ‌هاى سایر شهداى حادثه دیروز تسلیت گفته است.

یادآوری می کنیم،که جنرال رازق دیروز پس از ظهر در نتیجه یک حمله تررویستی با چند تن دیگر به شهادت رسیدند. 

 

مرتبط:

جیمز متیس: ترور جنرال رازق یک تراژدی است
پهلوهای تازه‌ی ترور جنرال رازق
واکنش ها به شهادت جنرال رازق
واکنش عطامحمد نور به کشته شدن جنرال رازق
کشته شدن جنرال رازق در تیراندازی قندهار
جای خالی جنرال رازق در نشست امنیتی رئیس جمهور در قندهار
ادعای جنرال رازق بر افراد حزب اسلامی حکمتیار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر