17:34 17 جون 2019
ربانی از وزیر خارجه پاکستان خواستار شناسایی عاملان قتل جنرال رازق شد

ربانی از وزیر خارجه پاکستان خواستار شناسایی عاملان قتل جنرال رازق شد

© Photo / General Abdul Raziq FB
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
121

جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار از چهره‌های قاطع در برابر پاکستان و طالبان شناخته می‌شد و بارها در سخنانش کشورهای همسایه به ویژه پاکستان را به مداخله در امور داخلی افغانستان متهم ساخته بود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه‌یی که توسط وزارت امور خارجه افغانستان به نشر رسیده است، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارحه پاکستان در یک تماس تلفنی با صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان حادثه المناک کندهار را غم انگیز خوانده و گفته است که وی، نخست وزیر و رئیس ستاد ارتش پاکستان این حادثه‌ی دردآور را به گونه‌ی شدید تقبیح و نکوهش می‌کنند.

همچنین صلاح‌ الدین  ربانی با تشکری از همدردی وزیر خارجه پاکستان، گفته است که حادثه کندهار كه دقیقاٌ در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان اتفاق افتیده، نشان دهنده اين است كه تروریستان دنبال به چالش كشيدن اين پروسه ملی اند، اما مردم افغانستان به آن ها اين اجازه را نخواهند داد.
 وزیر خارجه افغانستان شهید جنرال عبدالرازق را شخص میهن دوست و فرمانده تاثیر گذار در مبارزه با تروریسم توصیف نموده، گفته است كه ترور جنرال عبدالرازق و همراه هانش، یک سلسله پرسش ها را به وجود آورده و از همين رو، دولت افغانستان تحقیقاتی را در این زمینه آغاز نموده و با توجه به پذيرفتن مسئوليت اين جنايت توسط طالبان و حضور رهبران اين گروه در پاكستان، خواست افغانستان از پاكستان اين است تا در زمينه شناسايی عاملان اين حادثه همكاری نمايد.

این در حالیست که شماری از آگاهان سیاسی و نظامی افغان، استخبارات کشورهای همسایه به‌خصوص پاکستان را در قضیه قتل جنرال عبدالرازق دخیل می‌دانند.

در آغاز سال جاری، جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار، در دومین نشست با نظامیان پاکستان، به آنان هشدار داده بود که اگر گفت‎‎وگو‎ها نتیجه‎ای در پی نداشته باشد، مرزبانان افغان ناگزیر خواهند بود که از گزینه‎ی نظامی کار بگیرند.  

در حملۀ روز پنج‌شنبه ۲۶ میزان در کندهار، جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس و عبدالمومن حسن خیل، رییس امنیت کندهار شهید شدند و زلمی ویسا، والی کندهار و یکی از فرماندهان نیروهای امنیتی زخمی شده اند.

مرتبط:

چرا جنرال رازق را کشتند؟
عمران خان ترور جنرال رازق را محکوم کرد
پاکستان در ترور جنرال رازق دخیل است
ترفیع جنرال رازق به ستر پاسوالی
محقق: ترور جنرال رازق یک دسیسه بود
پهلوهای تازه‌ی ترور جنرال رازق
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر