15:49 17 جون 2019
کاهش روابط نظامیان امریکایی با نیروهای افغان پس از شهادت جنرال رازق

کاهش روابط نظامیان امریکایی با نیروهای افغان پس از شهادت جنرال رازق

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30

نظامیان امریکایی پس از دو حملهٔ افراد نفوذی در میان نیروهای افغان در هفته اخیر، روابط شخصی با نیروهای افغان را کاهش داده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه امریکایی واشنگتن پست، سخنگوی ماموریت "حمایت قاطع" ناتو و نظامیان افغان گفته اند که روابط شخصی نظامیان امریکایی پس از دو حمله اخیر نفوذی‌ها بر امریکایی‌ها، کاهش یافته اند.

دیوید باتلر، سخنگوی ماموریت "حمایت قاطع" گفته است که این "یک روش استاندارد" پس از چنین حملات می‌باشد. به گفته وی، "روابط منظم" میان نظامیان امریکایی و نیروهای افغان از طریق تلفون و ایمیل ادامه دارد. روزنامه امریکایی به نقل از یک مقام بلندپایه در نیروهای افغان نوشته است که برخی از ملاقات‌های مهم در ساختمان‌هایی که توسط امریکایی‌ها محاصره شده اند، برگزار می‌گردند، وی که در یکی از پایگاه‌های نظامی امریکایی مستقر می‌باشد، افزوده است: "به نظامیان امریکایی دستور داده شده است که برای چند روز از رفتن به بخش افغانی پایگاه خودداری کنند".

سخنگوی ناتو افزوده است که این اقدامات پس از تیراندازی یک نفوذی در ولایت هرات که در نتیجهٔ آن یک نظامی از چک زخمی و دو تن دیگر زخمی شدند، اتخاذ شده اند.

به گفته وی، همچنان حملهٔ یک نفوذی دیگر در ولایت کندهار که در نتیجهٔ آن جنرال عبدالرازق، فرمانده پیشین پولیس شهر کندهار و جنرال عبدالمومن، رئيس امنیت ولایت کندهار به شهادت رسیدند، نیز در اتخاذ این تصمیم اثرگذار بوده است.

مرتبط:

عبدالله: جنرال رازق توسط امریکایی‌ها کشته نشده است
آغاز تظاهرات ضد امریکایی در رابطه به قتل جنرال رازق در افغانستان+ عکس
یک فرد نفوذی طالبان ۱۶ مسلح طرفدار دولت را به قتل رسانید
غنی به پاکستان: عاملان ترور جنرال رازق را به افغانستان تسلیم کنید
فرشتگان نگهبان؛ طرح جدید واشنگتن علیه حملات نفوذی در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر