22:20 19 اکتوبر 2019
مخالفت عمر زاخیلوال به اعطای شهروندی پاکستان به پناهجویان افغانستان

مخالفت عمر زاخیلوال به اعطای شهروندی پاکستان به پناهجویان افغانستان

© Sputnik / Zuhal Sarhad
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در پاکستان ضمن حمایت از طرح مرزهای باز با پاکستان اظهار داشت که بهتر است پناهجویان افغان به کشورشان بازگردند.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در سخنرانی پیروزی حزبش از تمایل برای داشتن مرزهای باز با افغانستان گفت، در حالی که ارتش پاکستان با وجود مخالفت دولت افغانستان در حال حصارکشی مرز مورد مناقشه بین دو کشور است.
عمر زاخیلوال، سفیر و نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان در اسلام‌آباد ضمن استقبال از طرح مرزهای باز با پاکستان درباره حصارکشی خط دیورند به روزنامه دیلی تایمز گفت: ما با حصارکشی مخالفیم چون ارتباط و جریان مردم در دو سوی مرز را محدود می‌کند.
وی درباره اظهارات مقامات پاکستانی مبنی بر ضرورت حصار برای کنترل مرزی و جلوگیری از رفت‌وآمد منازعلن نیز گفت: جلوگیری از نفوذ مخالفان مسلح نیازمند تغییر در رویکرد است و محدود کردن زندگی مردم عادی کمکی به این موضوع نمی‌کند؛ این راه موثری نیست.
سفیر افغانستان در اسلام‌آباد در پاسخ به پرسش این روزنامه پاکستانی درباره طرح عمران خان برای اعطای شهروندی به پناهجویان افغان ساکن در پاکستان نیز در مخالفت با این طرح گفت: ترجیح ما بر این است که پناهجویان افغان به کشورشان بازگردند.
زاخیلوال در ادامه نیز درباره موضع کابل درباره آن دسته از پناهجویان افغان که خواستار ماندن در پاکستان هستند نیز تاکید کرد که دولت افغانستان آن‌ها را مجبور به بازگشت نخواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر