21:28 19 اکتوبر 2019
کرزی: اعضای جدید دفتر طالبان در قطر باید در گفتگوهای صلح سهم بگیرند

کرزی: اعضای جدید دفتر طالبان در قطر باید در گفتگوهای صلح سهم بگیرند

© Sputnik / Alexander Natruskin
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان اعضای تازه گماشته شده دفتر طالبان را آدم‌های خوب عنوان کرد و خواستار اشتراک آنها در مذاکرات صلح افغانستان شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در مصاحبه ای با آژانس خبری اسوشیتدپرس اظهار داشت که ۵ رهبر گروه طالبان که به تازگی به عنوان اعضای دفتر طالبان در قطر گماشته شده‌اند، باید در گفتگوهای صلح سهم بگیرند تا جنگ هفده ساله در افغانستان ختم شود.

کرزی: «بسیاری از آنان را که من میشناسم انسان‌های خوب استند. از همین رو گماشته شدن این افراد برای صلح افغانستان یک خبر خوب خواهد بود و ما با آنان کار خواهیم کرد تا به این هدف دست یابیم.»

آقای کرزی ضمن ستایش و استقبال از تلاش های ایالات متحده امریکا بر کشاندن طالبان به میز مذاکره تاکید کرد که روند صلح افغانستان باید روشن و بدون «معامله میان حکومت‌های بیرونی» باشد.

گفتنی است این ۵ عضو گروه طالبان در سال ۲۰۱۴میلادی در بدل رهایی باوبرکدال، یک نظامی امریکایی از زندان گوانتانامو آزاد شده بودند و هفته گذشته بر اساس فرمان ملا هیبت الله به عنوان اعضای دفتر طالبان در قطر گماشته شدند.

این در حالی است که پیشتر آژانس خبری آنادولو گزارش داده بود که دفتر طالبان در قطر برای انجام گفتگوهای مستقیم با امریکا آمادگی میگیرند. گفته میشود در این مذاکرات همین ۵ عضو تازه گماشته شده دفتر طالبان اشتراک خواهند کرد.

 

مرتبط:

حکمت خلیل کرزی: با وزارت خارجه برخورد سیاسی نشود
اشرف غنی پس از کرزی برای غم‌شریکی و ادای احترام به قندهار رفت
حامد کرزی شخصا به دیدار مادر جنرال رازق رفت + عکس
کرزی: امریکا باید از نشست صلح مسکو پشتیبانی کند
کرزی حمایت از حنیف اتمر در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر