11:11 19 اپریل 2019
باشندگان دایکندی خواستار افزایش و تجهیز نیروهای امنیتی شدند

باشندگان دایکندی خواستار افزایش و تجهیز نیروهای امنیتی شدند

© REUTERS / Najim Rahim
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

به دنبال نا آرامی های اخیر در مناطق مرکزی خصوصاً ارزگان خاص، اعضای شورای ولایتی دایکندی و فعالان مدنی، طی یک کنفرانس مطبوعاتی خواهان توجه جدی حکومت در تجهیز وافزایش نیروهای امنیتی این ولایت شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، غیرت علی جواهری، عضوی شورای ولایتی دایکندی با اشاره به  بی توجهی حکومت مرکزی نسبت به مناطق مرکزی گفت: مردم دایکندی و مناطق مرکزی از بدوی تاسیس حکومت تا کنون در همه ابعاد همکاری همه جانبه داشته خواهان صلح و ثبات درین کشور می باشند، ولی حکومت به مردم مناطق مرکزی رسیدگی نکرده است.


آقای جواهری علاوه کرد،  وضعیت نا آرام مناطق مرکزی و اتفاقات اخیر کجران، پاتو، ارزگان و سایر مناطق این ولایت نگرانی جدی برای شهروندان صلح دوست این ولایت را به دنبال داشته،  که ما خواهان استقرار یک کندک اردوی ملی و تجهیز نیروهای امنیتی در این ولایت هستیم.
سید انور شهاب، مسئول شبکه جامعه مدنی ضمن انتقاد از کم توجهی حکومت گفت، اگر ما هر روز شاهد تلفات نیروهای امنیتی در این ولایت هستیم دلیل عمده ی آن عدم تجهیز  واستحکامات درست نیروهای امنیتی ماست.

قابل ذکر است که مقام‌های محلی و برخی اعضای پارلمان افغانستان گفته اند که در جنگ یک هفته‌ای میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان در ولایت مرکزی ارزگان دست کم ۹ پولیس محلی کشته شده اند. همچنین صدها خانواده مجبور به ترک منازل شان شده اند.

مرتبط:

یک دختر چهارده ساله در دایکندی حلق آویز شد
بند سوختوک ولایت دایکندی تا یک ماه دیگر برق تولید می‌کند
زدوخورد میان پولیس محلی و جنگ‌ جویان طالبان در دایکندی
حکمتیار: سهم پکتیا باید بیشتر از بامیان، دایکندی و پنجشیر باشد
امن ترین ولایت های افغانستان خوست و دایکندی می باشند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر