04:07 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که آرای برخی از مراکز انتخاباتی در ۱۲ ولایت افغانستان بازشماری می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از هشدار، سید حفیظ الله هاشمی، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات امروز چهارشنبه (۱۶ عقرب) در یک نشست خبری گفت که آرای برخی از مراکز انتخاباتی در ۱۲ ولایت افغانستان بازشماری می‌ِشوند.


او گفت: "آرای ۵۶ مرکز در بغلان، ۶۲ مرکز در غور، ۶۰ مرکز در بدخشان، ۷ مرکز در کاپیسا، چند مرکز در پنجشیر، ۶۱ مرکز در پکتیا، ۲ مرکز در زابل، ۹ مرکز در هلمند، ۳ مرکز در نیمروز، ۴۶ مرکز در میدان وردک، ۵۲ مرکز در بامیان و ۷ مرکز در سرپل بازشماری می‌ِشوند".
هاشمی همچنان برخورد شماری از ناظران را از روند انتخابات نادرست خوانده و می‌گوید، از تمام ناظرین می‌خواهم که اخلاق و رفتارشان را مطابق اصول کنترل کنند. از گشت و گذار بیجا در داخل کمیسیون خودداری کنند. او گفت: "شکایت های متعددی از ناظران رسیده است".
سخنگوی کمیسیون انتخابات در بخش دیگری از سخنان خود گفت که فهرست‌های نشر شده در صفحات اجتماعی شایعه است و نهادهای کشفی باید افرادی را که اذهان مردم را مغشوش می‌کنند، بازداشت نمایند.
آقای هاشمی تاکید کرد که این کمیسیون بر اساس آرای مردم تصمیم می‌گیرد و به هیچ فرد یا نهادی حق دخالت در انتخابات را نخواهد داد.
چند روز قبل، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که نتایج ابتدائی انتخابات پارلمانی افغانستان به دلیل مشکلات آب و هوا و تفکیک آرای پاک از آرای تقلبی با دو هفته تاخیر اعلام می‌شود.

مرتبط:

کمیسیون مستقل انتخابات از موجودیت کم و کاستی ها در روند انتخابات معذرت خواست
عطامحمد نور کمیسیون مستقل انتخابات را به فساد و تقلب متهم کرد
نشست اجباری کمیسیون مستقل انتخابات در خانه رئیس کمیسیون
متعرضین دروازه کمیسیون مستقل انتخابات را بستند
انتخاب صیاد به‌ حیث رییس کمیسیون مستقل انتخابات
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر