02:27 19 جولای 2019
معاون شورای عالی صلح: نشست مسکو نخستین نشست بین‌المللی با طالبان نیست

معاون شورای عالی صلح: نشست مسکو نخستین نشست بین‌المللی با طالبان نیست

© Sputnik /
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

معاون شورای عالی صلح افغانستان در حاشیه نشست مسکو درمورد افغانستان گفت که قبلاً نیز در یک نشست بین‌المللی با طالبان بحث و مذاکره نموده است.

حاجی عزیزالله دین محمد، معاون شورای عالی صلح افغانستان که به تاریخ ۹ نومبر در راس هیئت شورای عالی صلح افغانستان برای اشتراک در نشست مسکو به پایتخت روسیه آمده بود، در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: "در یک نخست در پاریس هم ما و هم نمایندگان طالبان نشسته بودیم، و مردمان دیگر نیز نشسته بودند، نماینده شورای صلح، نماینده دولت افغانستان و نماینده طالبان بود و چند تن دیگر از افغانان و فرانسویان نیز در مجلس حضور داشتند. این بار اول نیست، البته که در آنجا میدیا (رسانه‌ها) نبود و اینجا میدیا بود، آنوقت میدیا اجازه نداشت که به آن مجلس بیاید".

یادآوری میکنیم، نشست صلح افغانستان دیروز (جمعه، ۹ نومبر) با حضور نمايندگان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان در شهر مسکو برگزار شد.

حکومت افغانستان اعلام کرده که در این نشست حضور رسمی ندارد و شورای عالی صلح به عنوان نهاد مستقل تصمیم به شرکت در این نشست گرفته است.

نشست مسکو درمورد افغانستان قرار بود به تاریخ ۴ سپتمبر برگزار شود، اما به‌دلیل عدم اشتراک حکومت افغانستان در آن، به درخواست حکومت افغانستان، به تعویق انداخته شد.    

مرتبط:

نشست صلح افغانستان در مسکو به روایت تصویر
ادامه نشست «صلح افغانستان" در مسکو
نشست "صلح افغانستان" در بسته است
نشست صلح افغانستان در مسکو
شرکت ازبکستان در نشست مسکو در مورد افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر