11:20 19 اپریل 2019
طالبان: ما با داعش می‌جنگیم، امریکا و افغانستان از آنها حمایت می‌کنند

طالبان: ما با داعش می‌جنگیم، امریکا و افغانستان از آنها حمایت می‌کنند

© AFP 2018 / HO / Al-Baraka news
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00

به گفته معاون شورای عالی صلح افغانستان، طالبان ادعا دارند که آنها علیه گروه تروریستی داعش می‌جنگند، اما امریکا و افغانستان از این گروه حمایت می‌کنند.

حاجی عزیزالله دین محمد، معاون شورای عالی صلح افغانستان که در راس هیئت این شورا برای اشتراک در نشست مسکو درمورد افغانستان به پایتخت روسیه آمده بود، در مصاحبه با آژانس خبری اسپوتنیک درباره اینکه آیا خطر داعش در نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت یا خیر، گفت: "بلی، طالبان گفتند که ما با داعش جنگ می‌کنیم و امریکا و افغانستان از آنها حمایت می‌کنند، چنین گپ‌هایی بود".

وی در جواب به اینکه آیا کابل حاضر است با طالبان در مبارزه با داعش همکاری کند، گفت: "من نمی‌دانم، این سیاست‌های دولت است و آنها می‌دانند. من شخصاً مخالف جنگ استم، ما طرفدار این هستیم که گپ زده شود. ما به این باوریم که جنگ اگر یک روز هم دوام کند، این ملت ما را خراب می‌کند".

قبل از این سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در آغاز نشست صلح مسکو برای افغانستان گفته بود: "گروه تروریستی تلاش می‌کند تا افغانستان را پایگاهش در آسیای مرکزی بسازد.

لاوروف همچنان در سخنرانی اش گفت، که افغانستان نباید به میدان جنگ کشورهای دیگر تبدیل شود.

یادآوری میکنیم، نشست صلح افغانستان دیروز (جمعه، ۹ نومبر) با حضور نمايندگان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان در شهر مسکو برگزار شد.

حکومت افغانستان اعلام کرده که در این نشست حضور رسمی ندارد و شورای عالی صلح به عنوان نهاد مستقل تصمیم به شرکت در این نشست گرفته است.

نشست مسکو درمورد افغانستان قرار بود به تاریخ ۴ سپتمبر برگزار شود، اما به‌دلیل عدم اشتراک حکومت افغانستان در آن، به درخواست حکومت افغانستان، به تعویق انداخته شد.

مرتبط:

استقبال اتمر از نشست صلح افغانستان در مسکو
ادامه نشست «صلح افغانستان" در مسکو
ویدیوی سخنان نماینده طالبان در حاشیه نشست مسکو
نشست صلح افغانستان در مسکو
شرکت ازبکستان در نشست مسکو در مورد افغانستان
توضیحات طالبان در مورد نشست مسکو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر