20:01 19 جون 2019
زلمی خلیل زاد با رئیس‌جمهور غنی دیدار کرد

زلمی خلیل زاد با رئیس‌جمهور غنی دیدار کرد

© Photo/ ARG
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا در امور صلح افغانستان بار دیگر وارد کابل شده رئیس‌جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کرده است..

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ارگ، زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان بار دیگر با رئیس جمهور غنی دیدار و پیرامون صلح گفتگو کردند.
قرار است زلمی خلیل‌ زاد بار دیگر به کشورهای پاکستان، امارات و قطر سفر کند و با مقامات این کشورها در مورد راه‌های رسیدن به صلح در افغانستان صحبت نماید. او به رییس‌جمهور غنی گفته است که پس از سفر به این کشورها به کابل بازگشته و نتایج این گفتگوها را با مقامات افغانستان در میان می‌گذارد.
رئیس‌جمهور افغانستان هم از تلاش‌های خلیل‌زاد برای تامین صلح در افغانستان قدردانی کرده و گفته است که کشورش از هر اقدامی که برای رسیدن به صلح در افغانستان و با رهبری افغانستان، کمک کند استقبال خواهد کرد.

زلمی خلیل‌ زاد یک ماه قبل نیز به کشورهای افغانستان، پاکستان، امارات و قطر سفر کرد و با نمایندگان طالبان در قطر نیز در مورد صلح گفتگو داشت. او از افغانستان و طالبان خواسته بود برای انجام گفتگوهای مستقیم، نمایندگان خود را مشخص کنند.

مرتبط:

واکنش ها درباره دیدار زلمی خلیلزاد با نمایندگان طالبان
زلمی خلیلزاد پس از سفر به پاکستان، وارد کابل شد
عبدالله عبدالله با زلمی خلیلزاد دیدار کرد
مسوولیت امور افغانستان به زلمی خلیلزاد سپرده می شود
احتمال بازگشایی دفتر نمایندگی ویژه امریکا در افغانستان و پاکستان به سرپرستی زلمی خلیلزاد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر