10:12 20 جون 2019
سه مقام ارشد امریکایی برای دیدار با نور به مزارشریف رفتند

سه مقام ارشد امریکایی برای دیدار با "نور" به مزارشریف رفتند

© AFP 2019 / Fabrizio Bensch
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 00

نماینده خاص وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان، سفیر امریکا در کابل و فرمانده نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان برای دیدار با رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان به شهر مزارشریف رفتند.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات عالی‌رتبه امریکایی از جمله زلمی خلیلزاد، نماینده خاص وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان، جان بس، سفیر امریکا در کابل و جنرال آستین اسکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان در سفر به مزارشریف با عطامحمد نور، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و از اعضای ارشد ائتلاف بزرگ ملی افغانستان دیدار کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر والی سابق بلخ، خلیلزاد در این دیدار درباره اهداف ماموریت خود توضیح داد و دستیابی به صلح را خواست واشنگتن و مردم افغانستان خواند.

این دیپلمات امریکایی اظهار کرد که برای برقراری صلح در افغانستان تمام جناح‌ها با یکدیگر نزدیک شده‌اند و افزود:"انتظار می‌رود بزودی به صلح دست پیدا کنیم".

وی همچنین تصریح کرد تا برای تحقق صلح و کار بر روی این روند باید گروهی ملی و مقتدر ایجاد شود که مورد قبول تمام طرف‌ها در این کشور باشد.

در این دیدار طرفین همچنین درباره وضعیت امنیتی افغانستان، به ویژه مناطق شمالی این کشور گفت‌وگو کردند.

این دیدار در حالی صورت گرفته است که اخیرا ائتلاف بزرگ ملی اعلام کرد که در صورت پیروزی این ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، نظام سیاسی این کشور تغییر خواهد کرد.

بر این اساس ائتلاف ملی در نظر دارد تا در تیم انتخاباتی خود علاوه بر نامزد پست ریاست جمهوری و سه معاون آن، نامزد نخست وزیری همراه با سه معاونش را نیز معرفی کند.

مرتبط:

واکنش عطا محمد نور به نابسامانی ها در روند رأی دهی
شرط عطا محمد نور برای حمایت از انتخابات
واکنش تند عطا محمد نور به دادن لقب «معلم بزرگ» به رئیس جمهور غنی
عطا محمد نور هشدار داد، ویس برمک به بلخ رفت
هشدار جدی عطا محمد نور: هیچ قدرتی نمی تواند جلو ما را بگیرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر