افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مسئول امور دانشجویی سفارت افغانستان گفت: 19 هزار دانشجوی افغانستانی و پنج هزار و 200 طلبه در دانشگاه ها و حوزه های علمیه ایران تحصیل می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارسی رو، جمال انصاری عصر سه شنبه در همایش همدلی و همفکری دانشجویان دانشگاه های آزاد ولایت تهران که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد، با تاکید براینکه برگزاری این همایش ها می تواند باعث شناخت بیشتر دانشجویان 2 کشور شود اظهار داشت: بدون شک ایران و افغانستان دارای یگانگی فرهنگی و سرنوشت مشترک هستند. 

وی افزود: باید به دنبال شناخت بیشتری باشیم و این مهم از راه علمی و فرهنگی بیشتر محقق می شود. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه یگانگی فرهنگی دو کشور دارای مفاخر مشترکی هستند، خاطر نشان کرد: 19 هزار دانشجوی افغانستانی در تمامی دانشگاه های کشور و 5 هزار و 200 طلبه و روحانی افغانستانی در ایران در حال تحصیل هستند که سرمایه علمی و ملی کشور افغانستان بوده و در آینده به عنوان سفیرانی برای اسلام خواهند بود.
انصاری تاکید کرد: انتظار داریم دانشگاه ها توجه ویژه ای نسبت به دانشجویان افغانستانی داشته باشند و همانطور که ملت افغانستان دوران سختی را سپری می‌کند، این شرایط خاتمه پیدا کند و با گفتمانی روشن فکرانه باید از ظرفیت های فعلی استفاده کنیم.
همچنین محمود صفری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند ایران در این همایش بیان کرد: نباید احساس کنیم که فاصله ای بین ایران و افغانستان وجود دارد. 
وی با بیان اینکه این همایش توسط کانون بین المللی راه نو برگزار شده است، افزود: با توجه به اینکه هفته وحدت در پیش است، باید این وحدت را بین کشور ایران و افغانستان حفظ کنیم. 
صفری تصریح کرد: شهروندان افغانستانی در ایران شرایط خوبی دارند و این آرامش و امنیت از برکات انقلاب اسلامی است؛ علم و دانشی که امروز دانشجویان افغانستانی فرا می گیرند برای ساختن آینده کشور خود بسیار مفید و موثر است.
در پایان این مراسم از 6 دانشجوی برتر افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تقدیر شد.

 

مرتبط:

دومین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه های ایران + عکس
دانشجویان افغانستانی در بخش معادن و مدیریت آب در استرالیا آموزش خواهند دید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر