19:17 04 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجۀ پاکستان که در یک نشست در جریان سخنرانی در شهر ملتان این کشور اعلام کرد که پاکستان در روند صلح افغانستان همکاری می‌کند و به همین دلیل، او قرار است به افغانستان سفری داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، در اوج تلاش‌های ایالات متحده امریکا برای آغاز مذاکرات صلح افغانستان، رسانه‎های پاکستان، گزارش داده‌ اند که قرار است شاه‌ محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان به تاریخ ۱۵ دسمبر سال روان میلادی برای گفت‌وگو در این باره به افغانستان سفر کند.

وزیر خارجۀ پاکستان که در یک نشست در شهر ملتان این کشور سخنرانی می‌کرد، اعلام کرد که پاکستان در روند صلح افغانستان همکاری می‌کند و به همین دلیل، او قرار است به افغانستان سفری داشته باشد.

آقای قریشی گفته ‌است که پاکستان از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها پشتیبانی می‌کند.

 روز سه‌شنبه هفتۀ گذشته، قریشی در دیدار با زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان نیز از حمایت کشورش از روند صلح افغانستان اطمینان داده، گفته بود: "پاکستان همچنان با صمیمیت برای حل سیاسی در افغانستان به همکاری‌هایش ادامه خواهد داد. صلح پایدار درافغانستان به سود پاکستان است".

این در حالی است که پیش از این رسانه‌های پاکستان گزارش دادند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در نامه‌یی به عمران خان، نخست وزیر پاکستان از او خواسته که در روند صلح افغانستان همکاری کند.

 

مرتبط:

آمادگی مصر برای کمک به پروسه صلح افغانستان
خلیل‌زاد نماینده امریکا برای صلح افغانستان بار دیگر به کابل رسید
سفیر ایران در افغانستان: تأمین صلح در افغانستان از راه نظامی ممکن نیست
گفتگو و دیدار خلیلزاد با مقامات پاکستانی درباره صلح افغانستان
پیشنهاد سازمان ملل برای صلح افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر