09:09 20 اپریل 2019
فرد معترض به غنی، لت و کوب شد + ویدیو

فرد معترض به غنی، لت و کوب شد + ویدیو

© REUTERS / Mohammad Ismail
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
3313

یک باشنده هرات پس از اعتراض در برابر رئيس جمهور غنی، مورد لت و کوب محافظین وی قرار گرفته به جای نامعلوم انتقال داده شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی، رئيس جمهوری اسلامی افغانستان امروز پنجشنبه (۲۲ قوس) به ولایت هرات سفر نموده و طی یک مراسم رسمی راه لاجورد را افتتاح کرد.

پس از ختم سخنرانی رئيس جمهور غنی یک تن از باشندگان هرات که به رسم اعتراض از جا برخواسته و از رئیس جمهور غنی خواستار رسیدگی به مشکلاتش شد.

جریان این مراسم به‌طور زنده از طریق شبکه تلویزیونی دولتی ملی افغانستان نشر می‌شد که پس از اخلال مراسم توسط این جوان، نشرات قطع شد.

در ویدیوی دیگری که پس از چند ساعتی در شبکه‌های اجتماعی به نشر رسید، دیده می‌شود که محافظین رئیس جمهور غنی یک جوان را مورد لت و کوب قرار داده و سپس توسط یک موتر نظامی به مکان نامعلومی انتقال می‌دهند.

این در حالیست که شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئيس جمهور غنی گفته است: "یکی از هموطنان عریضه داشت، از ولایت پکتیا بود با صدای بلند خواست عریضه خود را به رییس جمهور برساند. وی فعلا مقیم هرات است زمین هایش در پکتیا غصب شده بود. ریس جمهور به همکاران تشریفات گفت مانع امدن شان نشوید".

این در حالیست که حدود دو سال قبل نیز محافظین آقای غنی یکی از معترضان را که در جریان سخنرانی وی در لندن اعتراض نمود، لت و کوب نموده از سالون بیرون نمودند.

این اقدام محافظین رئيس جمهور واکنش‌های تندی در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر