11:07 19 اپریل 2019
احتمال تغییرات جدی در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان

احتمال تغییرات جدی در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان

© Photo / ارگ
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان از احتمال بوجود آمدن تغییرات جدی در لست نهایی نامزدان پیروز در انتخابات مجلس نمایندگان خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، علی رضا روحانی، منشی و سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان گفته است کسانی که نام‌های شان در لست ابتدایی نتایج انتخابات قرار گرفته اند، برندگان واقعی و نهایی انتخابات مجلس نمایندگان نمی‌باشند.

وی گفت: "در نتایج ابتدایی که اعلام شده است فیصله‌های قبلی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی که درباره شکایات مربوط به روز انتخابات بود و برخی از آن شکایات رسیدگی شان منجر شده است به ابطال آرای برخی از مراکز و محلات رایدهی و آن در نتایج ابتدایی در نظر گرفته نشده است، آن فیصله‌ها جمع فیصله‌های که در نتایج ابتدایی صورت خواهد گرفت، طبیعتاً تغییرات جدی را ممکن است در فهرست‌ها ایجاد کند".

قابل ذکر است که درمورد نتایج ابتدایی مجلس نمایندگان در ۲۹ ولایت افغانستان بیش از یک هزار شکایت درج شده است که بیشترین آنها از ولایات کنر، لوگر، غور و فاریاب می‌باشند.

این در حالیست که کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که در روزهای نخست هفته آینده نتایج ابتدایی انتخابات مجلس نمایندگان کابل و نتایج ابتدایی سه ولایت باقی مانده نیز اعلام خواهند شد.

مرتبط:

سازمان ملل: اشتباه در انتخابات ریاست جمهوری نباید تکرار شود
اعلام نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی 4 ولایت دیگر
کمیسیون انتخابات برندگان احتمالی انتخابات از پنج ولایت را اعلام کرد
کمیسیون‌های انتخاباتی: آرای انتخابات پارلمانی کابل باطل نمی‌شود
نتایج انتخابات پارلمانی در کابل باطل اعلام شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر