12:35 08 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت زارعت، آبیاری و مالداری افغانستان واردات مرغ‌های پیر و گوشت‌های یخ‌ زده آن را به افغانستان ممنوع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان در خبرنامه‌ی نوشته است، که مرغ‌های پیر یا بالاتر از ۱۸ ماهه، مرغ‌هایی اند که به لحاظ صحی، زیان‌های واردات و استفاده از گوشت آن‌ها، به مراتب بیش‌تر از فواید شان به هم‌وطنان است. این مرغ‌ها دارای گوشت سخت، مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها و دیرپخت اند و با وردات‌شان به کشور، شمار زیادی از ویروس‌ها و بیماری‌های مرغی را وارد افغانستان می‌کنند.

هم‌چنان این وزارت هدایت داده است، که از واردات مرغ‌های پیر ستاک مادری و گوشت‌های یخ‌زده‌ی آن، منع شود و در صورت مشاهده‌ی آن در شاهراه‌ها و مارکیت‌های فروش گوشت، مسئولیت به دوش مدیریت‌های قرنطین و صحت عامه‌ی وترنری، مدیریت‌های عمومی صحت حیوانی ولایات و سایر ارگان‌های ذی‌ربط می‌باشد و مسئولان به ارگان‌های عدلی و قضایی معرفی خواهند شد.

با منع و جلوگیری از واردات این مرغ‌ها، هم‌زمان با این که مصئونیت از نگاه واردات این مرغ‌ها تأمین می‌شود، متشبثان خصوصی و مردم تشویق می‌شوند تا در بخش‌های مختلف مرغداری سرمایه‌گذاری کنند و مشتریان نیز به خرید مرغ و گوشت مرغ‌های جوان، صحی و خوش‌مزه اقدام کنند.

یادآوری می کنیم، که وزارت زراعت، آبیاری و مالداری افغانستان در حالی واردات مرغ را ممنوع کرده است، که در حال حاضر افغانستان به دلیل ظرفیت تولید ۹۴ هزار تنی گوشت مرغ به خودکفایی در این زمینه نزدیک شده است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر