20:31 15 سپتمبر 2019
جنرال دوستم پس از رهایی قیصاری شرط حمایت از تیم انتخاباتی را اعلام کرد

جنرال دوستم پس از رهایی قیصاری شرط حمایت از تیم انتخاباتی را اعلام کرد

© Photo/ FVP
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
220
ما را در دنبال کنید

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان پس از آزادی نظام الدین قیصاری از احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته، شرط اش را برای حمایت از نامزد مشخص اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری خامه پرس، جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده از شخصیتی حمایتش را اعلام خواهد کرد که معاونیت اول را برای ترکتباران در تکت انتخاباتی‌اش در نظر بگیرد.

جنرال دوستم، روز جمعه (۷ جدی ۱۳۹۷) پس از آزادی نظام الدین قیصاری، در دومین نشست مشورتی در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸، گفت که احتمال دارد این انتخابات با چند ماه تاخیر برگزار شود.

وی در ادامه‌ی سخنانش افزود که در این مورد با نامزدان مختلف انتخابات ریاست جمهوری صحبت خواهد کرد.

نظام الدین قیصاری، فرماندۀ پیشین پولیس ولسوالی قیصار ولایت فاریاب پس از حدود شش ماه بازداشت، شام روز جمعه از بند امنیت ملی آزاد شد.

فرمانده قیصاری، پس از رهایی‌اش در خانۀ معاون اول ریاست جمهوری و در کنار آقای دوستم و شماری از هوادارانش در شیرپور کابل حضور یافت.

جنرال دوستم تاکید ورزید که وی از شخصیتی حمایتش را اعلام خواهد کرد که معاونیت اول را برای ترکتباران در تکت انتخاباتی‌اش در نظر بگیرد.

بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلان شده، انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۳۱ حمل ۱۳۹۸ خورشیدی، برگزار می‌شود.

در عین حال گزارش هایی وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با سه ماه تاخیر در ماه سرطان ۱۳۹۸  برگزار خواهد شد.

قابل ذکر است که قبلاً محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مصاحبه‌ای از عدم حضور جنرال دوستم در تیم انتخاباتی خود یاد کرده و گفته بود که آقای دوستم در "تکت انتخاباتی" او حضور نخواهد داشت.

مرتبط:

دیدار دوستم، نور و محقق در کابل
کنار گذاشتن جنرال دوستم از کابینه دولت بعدی افغانستان توسط اشرف غنی
رئیس‌جمهور غنی با عبدالرشید دوستم دیدار کرد
جنبش ملی: بازداشت نظام‌الدین قیصاری یک حرکت سیاسی بود
نظام الدین قیصاری از بند امنیت ملی آزاد شد
آزادی مشروط فرمانده نظام‌الدین قیصاری
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر