14:34 20 سپتمبر 2019
کاهش ۲ برابری قوای امریکایی در افغانستان

کاهش ۲ برابری قوای امریکایی در افغانستان

CC0
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

امریکا قصد دارد حضور نظامی خود را در افغانستان به نصف کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Military.com، ایالات متحده امریکا قصد دارد تعداد نظامیان خود را در افغانستان از ۱۴ هزار به ۷ هزار کاهش دهد، اما نیروهای عملیات ویژه امریکا برای مبارزه با جنگجویان طالب و داعش در افغانستان باقی میمانند.

بر بنیاد گزارش نشریه متذکره، منبعی در حکومت امریکا که خواست نامش فاش نشود، میگوید که جنرال سکات میلر، قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان طی ۸-۱۲ ماه آینده حدود ۷ هزار نظامی امریکا را از خاک افغانستان خارج خواهد کرد. اما نیروهای عملیات ویژه امریکا همچنان در افغانستان باقی خواهند ماند و به حملات خود علیه جنگجویان طالب و داعش ادامه خواهد داد.

گفتنی است، امریکا در سال ۲۰۰۱ در واکنش به حملات ۱۱سپتمبر عملیات «صلح پایدار» را در افغانستان آغاز کرد. جنگ افغانستان، طولانی ترین جنگی است که امریکا وارد آن شده است. اول جنوری ۲۰۱۵ ماموریت رزمی نیروهای بین المللی در افغانستان به پایان رسید و ماموریت جدید «حمایت قاطع» شروع شد.

در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار قوای امریکایی در افغانستان مستقر هستند.

یادآوری میکنیم، در دسمبر سال گذشته میلادی، نشریه وال استریت ژورنال اعلام کرد که حکومت امریکا گزینه کاهش قابل توجهی حضور نظامی خود را در افغانستان بررسی میکند.

از سوی دیگر جنرال میلر، در جریان سفر به ولایت ننگرهار گفتکه تا کنون دستور کاهش قوای امریکایی در افغانستان برایش داده نشده است.

مرتبط:

چین به ثابت در افغانستان در صورت خروج نیروهای امریکا مساعدت خواهد کرد
طالبان: امریکا با سرنوشت شوروی در افغانستان مواجه خواهد شد
میلر: حضور نیروهای امریکایی در افغانستان برای منافع ملی امریکا حیاتی است
نیروی هوایی افغانستان 4 هلیکوپتر را از امریکا تحویل گرفت
امریکا: جنگ افغانستان اشتباه بود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر