افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

معاون پیشین ریاست‌جمهوری افغانستان می‌گوید، که احمدولی مسعود در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، «طلایه‌دارِ حوزۀ جهاد و مقاومت» است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ماندگار، محمد یونس قانونی معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان، شام دیروز در یک نوار ویدیویی در واکنش به درز سخنانِ تیلیفونی‌اش توضیح داده و گفت:- "طی نشست‌های مشترکی که داشتیم، برادر عزیز ما احمدولی مسعود، برادر قهرمان ملی افغانستان، آماده شدند که از حوزۀ جهاد و مقاومت نامزد ریاست‌جمهوری باشند. این اقدام شجاعانۀ شان را هم تقدیر می‌کنیم، هم تحسین می‌کنیم و یک اقدام خوب و به جا می‌دانیم".

قانونی گفت: در عین حال، جمعی از شخصیت‌های سیاسی تصمیم گرفتند تا از یک تکت دیگری که برنامه‌های ما را برای تغییر ساختار نظام، بپذیرد نیز پشتیبانی کنند.
قانونی در این نوار ویدیویی از نشر سخنان تیلیفونی‌اش در رسانه‌ها به شدت انتقاد کرده و آن را مغایرِ اخلاق انسانی و رسانه‌یی دانسته است.

یادآوری می کنیم، که در سخنان تیلیفونی قانونی که به رسانه‌ها درز کرده، آمده است، که او و شماری دیگر از اعضای جمعیت اسلامی، از محمدحنیف اتمر پشتیبانی خواهند کرد و صلاح‌الدین ربانی و داکتر عبدالله را متهم کرده است، که با محمداشرف غنی معامله کرده‌اند. موردی که در اعلامیه جمعیت اسلامی افغانستان از آن انتقاد شده است.

در واکنش به این نوار صوتی حنیف اتمر نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، با صدور اعلامیه ای هر نوع توافق برای تغییر ساختار نظام سیاسی آینده با یونس قانونی را رد کرد.

 

مرتبط:

واکنش تند "حنیف اتمر" به اظهارات اخیر یونس قانونی
حنیف اتمر، یونس قانونی و محمد محقق روی تکت انتخاباتی توافق کردند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر