23:32 26 سپتمبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت داخله افغانستان به زودی فهرست تازه‌ای را نشر خواهد کرد که در آن نام جنایت‌کاران رده متوسط قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، وزارت امور داخله کشور می‌گوید که به زودی فهرست تازه‌ای را نشر خواهد کرد که در آن نام جنایت‌کاران رده متوسط قرار داد.
به باور مسوولان در این وزارت این افراد در بیشتر اختطاف‌ها، قتل‌های مسلحانه و باج گیری دست دارند.


نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت امور داخله گفت: "قرار است به زودی فهرست دومی اعلام شود که در آن نام جنایت کاران متوسط دخیل است".
این وزارت در تازه ترین مورد فهرست دیگر را نیز نشر کرده است که شامل 16 زورمند محلی که متهم به داشتن سلاح غیر قانونی و غضب زمین اند می‌باشد. همچنان وزارت امور داخله از این افراد خواسته است که سلاح های خود را تحویل حکومت کرده و تصفیه حساب کنند.
اما باشندگان کابل اقدام وزارت امور داخله را ستایش کرده می‌گویند باید تمام زورمندان به پنجه قانون سپرده شوند.
با این حال اخیراٌ شماری از آگاهان توانایی این وزارت در بازداشت حمید خراسانی را با سوال همراه کرده می‌گویند حکومت توان بازداشت شبکه های جرمی کلان را ندارد.
حمید خراسانی فردی که نام اش در فهرست نخست جنایت کاران وزارت داخله قرار دارد؛ پولیس پس از نشر این فهرست اقدام به بازداشت وی کرد اما تلاش ها بی‌نتیجه ماند.
وزارت داخله در حالی اقدام به بازداشت مجرمین می کند که افزایش جرایم جنایی در کشور به ویژه شهر کابل به گونه بی‌سابقه افزایش یافته و شهروندان خواستار تامین امنیت جان و مال شان از حکومت اند.

مرتبط:

وزارت داخله افغانستان: عبدالحمید خراسانی مورد پیگرد دولت است
وزارت داخله افغانستان حساب های بانکی زورمندان را مسدود می کند
فهرست افراد زیر پیگرد در کابل توسط وزارت داخله افغانستان منتشر شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر