15:41 17 جولای 2019
خسارات هنگفت بر قطار اکمالاتی نیروهای امنیتی در مسیر بلخ - میمنهخسارات هنگفت بر قطار اکمالاتی نیروهای امنیتی در مسیر بلخ - میمنه

خسارات هنگفت بر کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی در مسیر بلخ - میمنه

A. TariqA. Tariq
1 / 2
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 03

کاروان اکمالاتی نیروهای ارتش ملی افغانستان در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب در شمال این کشور مورد حمله جنگجویان گروه طالبان قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، یک کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی افغانستان هنگام برگشت از ولایت میمنه به سوی شهر مزار شریف با یک کمین طالبان مواجه شده و 5 تن از نیروهای امنیتی کشته و 7 تن دیگر زخم برداشتند و همچنان به ده ها عراده واسطه نقلیه نیروهای امنیتی افغانستان توسط طالبان به آتش کشیده شده است.

این حمله حوالی ساعت 3:00 پس از ظهر روز پنجشنبه صورت گرفته و درگیری میان جنگجویان طالبان و نیروهای امنیتی افغانستان برای چند ساعت ادامه پیدا کرده است.
با این حال گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای مدعی شده اند، که در این حمله  70 عراده موتر و تانک مربوط نیروهای امنیتی را آتش زده و یا از بین برده شده است.
طالبان مدعی اند، که در جریان عملیات «الخندق » کاروان موتر های نیروهای امنیتی افغانستان را که از شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب به سوی مزارشریف در حرکت بوده، در منطقۀ دشت ولسوالی شیرین تگاب مورد حمله مسلحانه قرار داده اند.
براساس خبرنامه طالبان، درگیری از ساعت 3 الی 7:00 شام ادامه داشته و برعلاوه حریق 40 عراده تانک، موتر و موتر انترنیشنل و تخریب 30 عراده موتر و تانک بیش از20 تن از نیروهای کوماندو و اردوی را کشته و 30 تن دیگر را زخمی کرده اند.

در همین حال، طالبان تایید کرده است که در این درگیری یک جنگجوی این گروه نیز کشته شده است.

یادآوری می کنیم، که در ولایت های شمال افغانستان در این چند سال اخیر ناامنی بیشتر شده و نفوس گروه های تروریستی گسترش یافته است.

 

مرتبط:

دو هزار تن در میمنه علیه طالبان بسیج می‌شوند
انفجار در شهر میمنه چنیدین تن را زخمی کرد
صدها باشنده میمنه در اعتراض به‌بازداشت قیصاری به‌سرک‌ها ریختند
قتل بی‌رحمانۀ یک افسر زن پولیس در میمنه
حمله طالبان بر شهر میمنه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر