21:27 17 اگست 2019
امریکا خروج نیروهایش از افغانستان را تغییر تاکتیکی عنوان کرد

واکنش پمپئو به گزارش ها در مورد خروج نیروهای امریکایی از افعانستان

© AP Photo / Andrew Harnik
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 12

مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا اظهار داشت که خروج قوای امریکایی از افغانستان و سوریه یک «تغییر تاکتیکی» است و توان اردوی امریکا را برای انجام ماموریت مبارزه با تروریسم تحت تأثیر قرار نخواهد داد.

 به گزارش اسپوتنیک، "مایک پمپئو" وزیر خارجه امریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی امریکایی "سینکلر" با اشاره به گزارش‌ها درباره کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان و خروج این نیروها از سوریه گفت: جنگ علیه تروریسم مبارزه طولانی است و امریکا خواستار آن است تا با حمایت جامعه جهانی حضور در این مبارزه را ادامه دهد.
وزیر خارجه امریکا اظهار داشت: تغییری تاکتیکی در یک منطقه، افزایش شماری نظامی، کاهش شماری دیگر؛ این‌ها تغییراتی تاکتیکی هستند و تغییری در ماموریت بوجود نمی‌آورند. 


پامپئو افزود که اظهارات اخیر ترامپ درباره آمادگی برای خروج نیروها از سوریه و افغانستان نشان دهنده کاهش تعهد واشنگتن برای مبارزه با تروریسم نیست و تاثیری بر ماموریت و تلاش‌ها برای شکست تروریسم نخواهد داشت.
پیشتر زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان نیز اخیرا در توئیتی نوشت: بسیاری از این نگران هستند که واشنگتن تمایل دارد جنگ و گفت‌وگو با طالبان را بطور همزمان انجام دهد. البته پیشبرد گفت‌وگوهای صلح با طالبان به معنی توقف درگیری‌ها با این گروه نیست و امریکا هر وقت نیاز باشد با طالبان می‌جنگد.
کارشناسان معتقدند یکی از دلیل ناکامی مذاکرات امریکا با طالبان خودداری این کشور برای گفت‌وگو درباره خروج نظامیان خارجی از افغانستان است که همواره به عنوان پیش‌شرط‌های اصلی طالبان برای پیوستن به روند صلح مطرح بوده است.
طالبان اخیرا نیز با اشاره به اصرار برخی از کشورها به لزوم آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تاکید کرد که اعمال فشارهای مستقیم و غیر مستقیم از طریق برخی از کشورها توسط آمریکا به روند مذاکرات صلح آسیب می‌زند.
این گروه هشدار داده است که در صورت ادامه این وضعیت طالبان روند مذاکرات صلح با امریکا را متوقف خواهد کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر