09:20 16 جولای 2019
دادن سرپناه به معتادان مواد مخدر

دادن سرپناه به معتادان مواد مخدر

K. Bezhan
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

وزارت صحت عامه افغانستان از جمع آوری 500 معتاد خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کودک خبر، داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان، در کمپاین جمع‌آوری این معتادان گفت: زندگی معتادان در خطر است.

فیروز گفت:- "در پهلوی این ‌که این معتادان در مراکز صحی زیر تداوی قرار می‌گیرند؛ بلکه برای آنان سرپناه نیز داده می‌شود. وزارت صحت عامه در دو ماه گذشته نزدیک به دو هزار معتاد را از گوشه و کنار شهر کابل جمع‌آوری کرده و به مراکز صحی تداوی معتادان برای درمان منتقل کرده است".

وزیر صحت عامه از کشت، قاچاق و دسترسی آسان به مواد مخدر،  فقر و بیکاری به عنوان عوامل اصلی افزایش شمار معتادان در سطح افغانستان یاد کرد و گفت: نهادهای مسئول باید به‌گونه‌ی متحدانه دست به دست هم داده و همکاری برای جلوگیری از افزایش شمار افراد معتاد به مواد مخدر بدهند.
در همین‌حال، حمیدالله نصرت زاده مدیر مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، گفت: در جریان برنامه‌‌ اخیری که از سوی این وزارت در پیوند به دستگیری فروشندگان مواد مخدر راه‌اندازی شده، نزدیک به دوصد تن فروشنده مواد مخدر از ساحات مختلف شهر کابل دستگیر شده‌اند.

وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید، که 110 مرکز درمان معتادان مواد مخدر در سراسر کشور کار می کنند، که این مراکز درمانی برای تداوی بانوان و کودکان معتاد نیز است.

یادآوری می کنیم، که بیش از 10 درصد شهروندان افغانستان به مواد مخدر معتاد هستند.

 

مرتبط:

کمپ مادر؛ مادری جوان برای فرزندان معتاد
هزاران زن معتاد در هرات
سنگ تهداب شفاخانه 200 بستر برای درمان زنان و اطفال معتاد در هرات گذاشته شد
افزایش تعداد زنان معتاد در ایران
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر