08:24 26 جون 2019
پولیس کابل: گراف جرایم در کابل به‌طور بی‌سابقه کاهش یافته است

پولیس کابل: گراف جرایم در کابل به‌طور بی‌سابقه کاهش یافته است

© AP Photo / Massoud Hossaini
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که نظر به اقدامات اخیر وزارت داخله و پولیس کابل، سطح جرایم در شهر کابل به‌گونه بی‌سابقه کاهش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل در گفت‌وگو با خبرگزاری آوا، بیان کرده است که این کاهش در حدی بوده که حتا به گفته او، روز پنج شنبه هفته گذشته هیچ واقعه‌ی جنایی در شهر کابل صورت نگرفته است.

آقای مجاهد افزود که عدم ثبت واقعه در یک روز در شهر کابل از سال ۲۰۰۲ تاکنون سابقه نداشته است. به گفته او، در گذشته نظر به آمار پولیس، روزانه ۱۵ تا ۲۰ واقعه جرمی در شهر کابل رخ می‌داد، اما حالا این رویدادها به ۳ تا ۵ مورد در روز کاهش یافته است.

براساس آمار مجاهد، پولیس در ده روز گذشته حدود ۳۵ تن را به اتهام جرایم جنایی دستگیر کرده است. دستگیری یک گروپ یازده نفری سارقین مسلح از حوزه اول و یک گروه سه نفری از دزدان موبایل از دستاورد پولیس در چند روز گذشته است.

سخنگوی فرماندهی کابل همچنان گفت که اقدامات وزارت داخله که از سوی امرالله صالح روی دست گرفته شده بود، به گونه جدی پیگیری و عملی می‌شود.

این گفته‌‌ها در حالی بیان می‌شود که شهریان کابل از افزایش ناامنی و جرایم در شهر کابل شکایت کرده می‌گویند که سرقت‌ها و ترورها همچنان ادامه دارند.

مرتبط:

بازداشت ۱۱ سارق در هنگام آتش سوزی در شهر کابل
گرفتاری اخاذی کننده گان و نماینده گان غیر قانونی پولیس در شهر کابل
کشته شدن یک افسر پولیس در کابل
پاکستان از کابل خواستار تحقیق درمورد قتل یک مقام پولیس پاکستانی شد
شورای ولایتی کابل: فرمانده پولیس ۱۰۱ آسمایی بی‌کفایت است، باید برکنار شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر