11:57 25 جون 2019
معرفی رئیس کمیسیون انتخابات کندهار به دادستانی

معرفی رئیس کمیسیون انتخابات کندهار به دادستانی

JAK
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01

رئیس کمیسیون انتخابات کندهار از وظیفه عزل و به دادستانی معرفی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازپژواک، داکتر نعمت الله وردک رئیس کمیسیون مستقل انتخابات کندهار، از وظیفه سبکدوش و به دادستانی معرفی شده است.

کریم الله استانکزی رئیس کمیسیون شکایت های انتخاباتی در کندهار گفت، که این فیصله توسط اداره مرکز کمیسیون شکایت های انتخاباتی صورت گرفته است.
موصوف افزود، که رئیس کمیسیون انتخابات کندهار، نه تنها از وظیفه برطرف و به دادستانی معرفی شده، بلکه به اتهام ارتکاب جرم های انتخاباتی، 50 هزار افغانی نیز جریمه شده است.


موصوف افزود، وی متهم است که روند ملی انتخابات را در کندهار درست مدیریت کرده نتوانسته، که در پی آن در داخل و بیرون از کمیسیون تقلب ها و جعل کاری های گسترده صورت گرفته است.

اما داکتر نعمت الله وردک رئیس کمیسیون مستقل انتخابات کندهار، این را یک فیصله میان تهی عنوان نموده و میگوید، که مطابق قانون به وظیفه اش ادامه میدهد.

او در ادامه گفت:- "کمیسیون شکایت های انتخاباتی، درخصوص من فیصله بی بنیاد نموده است؛ آنها دراین مورد یک مکتوب را به اداره مرکزی انتخابات ارسال داشته؛ اما اداره ولایتی درجریان نیست."

موصوف افزود، که به اساس امضای رئیس جمهور، تقررحاصل کرده و کمیسیون شکایت های انتخاباتی صلاحیت برکناری او را ندارد.

نامبرده گفت: زمانی کسى متهم میشود، که باید مورد تحقیق و پرسش قرار گیرد که خود وی متهم است و یا افراد زیر اداره وی؟

وی این را یک فیصله غیرقانونی عنوان نموده و افزود، که در این باره قناعت ندارد.

در همین حال، عزیزاحمد عزیزی سخنگوی والی کندهار می گوید، که در این مورد تاکنون به آنها اطلاع داده نشده است.

این درحالیست، که پس از اعلان نتایج ابتدایی انتخابات مجلس نمایندگان کندهار، نامزدان معترض نه تنها دروازه های کمیسیون های انتخابات را مسدود نموده بودند، بلکه تقاضا داشتند تا مسئولان ذیصلاح، به جرم ارتکاب خیانت در روند ملی محاکمه شوند.

یادآوری می کنیم، که انتخابات مجلس نمایندگان در افغانستان به تاریخ 28-29 میزان 1397 خورشیدی در 32 ولایت برگزار شد و انتخابات مجلس نمایندگان در ولایت کندهار پس از یک هفته تاخیر به تاریخ 5 عقرب سال روان خورشیدی برگزار شد. 

 

مرتبط:

انتخابات پارلمانی در کندهار بدون رخداد امنیتی برگزار شد
تکرار مشکلات انتخابات پارلمانی افغانستان در کندهار
انتخابات در کندهار به تاخیر افتاد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر