21:05 30 اکتوبر 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا بعد از گفتگوی شش روز گذشته با نماینده‌گان طالبان در قطر امروز وارد کابل شد.

به گزارش اسپوتنیک، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده پس از مذاکرات با طابلان وارد کابل شد و قرار است او مقامات دولت افغانستان را از نتایج گفتگوهای خود مطلع ساخته با آنها مشوره کند.
او بعد از آن وارد کابل می شود که وزیر خارجه امریکا و طالبان از پیشرفت در گفتگوهای اخیر در قطر ستایش کردند. 


زلمی خلیل‌زاد در پیام های دیروز خود در تویتر از پیشرفت قابل ملاحظه در مذاکرات با طالبان خبر داده افزود گفتگو های اخیر در دوحه نسبت به مذاکرات قبلی بسیار مثمر بود.
آقای خلیل‌زاد در پیام توییتری خود نوشت، که تاکنون هیچ توافقی با طالبان صورت نگرفته است و گفت‌وگوها پس از یک وقفۀ کوتاه دوباره از سرگرفته خواهند شد: "مواردی برای گفت‌وگو باقی مانده‌اند. تا زمانی‌که روی تمامی موارد توافق صورت نگیرد، هیچ توافقی انجام نمی‌شود. این توافقات باید گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و آتش‌بس همه‌جانبه را دربر داشته باشند."
در این حال، شورای عالی صلح افغانستان گفتگوها در قطر را زمینه ساز مذاکرات بین الافغانی عنوان میکند.
عطاالرحمن سلیم معاون این شورا گفته است که، "جناب آقای خلیل‌زاد با رهبری حکومت وحدت ملی افغانستان، شورای عالی صلح و با برخی از شخصیت های مطرح کشور انکشافات اخیر را به خاطری اعتماد سازی می کنند تا زمینه مذاکرات بین الافغانی مهیا شود."
از سوی دیگر وزیر خارجه پاکستان می گوید این کشور با آوردن افغانستان، طالبان و امریکا به میز مذاکرات نقش خود برای صلح در منطقه را ادا کرد.
شاه محمود قریشی در ملتان به خبرنگاران گفت که پاکستان چون یک کشوریکه برای افغانستان امیدواری‌های خوب دارد مسئولیت خود نسبت به صلح در این کشور را انجام داد و اکنون منتظر بهبودی روابط با امریکا است.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر