17:27 31 مارچ 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

والی غزنی از راه اندازی عملیات باز پس گیری برخی ولسوالی های این ولایت که به دست طالبان افتاده است، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، جنرال ادمیرال،فرمانده نیرو های پشتیبانی قاطع در زون جنوب شرق امروز شنبه برای بررسی وضعیت امنیتی غزنی و بررسی راه اندازی عملیات وارد شهر غزنی شده و در جریان دیدار با والی غزنی وعده پشتیبانی همه جانبه نیرو های پشتیبانی قاطع را برای تجهیز و پشتیبانی از نیرو های مستقر در این ولایت نا امن را داده است.


وحید الله کلیمزی،والی غزنی نیز در جریان دیدار با این فرمانده ناتو از آمادگی لازم برای راه اندازی یک عملیات نظامی برای بازپس گیری ولسوالی های سقوط کرده غزنی گفت: پرسنل کافی برای نیرو های امنیتی ولسوالی های غزنی که نیاز بوده جذب و آموزش دیده اند و تدابیر لازم برای راه اندازی عملیات باز پس گیری ولسوالی های سقوط  کرده غزنی بخصوص  ولسوالی های خواجه عمری، اندر و دره قیاق جغتو اتخاذ شده است.
والی غزنی افزود: یگانه مشکل نیرو های امنیتی برای حفظ ولسوالی ها نبود امکانات کافی برای ایجاد بیزها و پوسته های مستحکم  بوده که خواستار همکاری نیرو های پشتیبانی قاطع برای حل این مشکل امنیتی  هستیم.
وی همچنین بر مسدود کردن راه های اکمالات مخالفان مسلح دولت در ولایت غزنی تاکید کرده است.
در همین حال چمن شاه اعتمادی،یک عضو مجلس خواستار عملی شدن وعده های والی غزنی شده گفت: خواستار باز پس گیری همه ولسوالی های سقوط کرده غزنی و بخصوص ولسوالی جغتو که اکنون زیر کنترل کامل طالبان است می باشیم.
 اعتمادی ادامه داد: باز پس گیری ولسوالی جغتو و فعال شدن مجدد فرماندهی پولیس و مقر ولسوالی جغتو امری لازم است؛زیرا مخالفان مسلح دولت با تسلط بر این ولسوالی مسیر ولسوالی های ناهور،مالستان،اجرستان، جاغوری و شهرستان دایکندی زیر اداره خود در آورده اند.
یادآوری می کنیم، که غزنی از  جمله ولایات نا امن در مرکز افغانستان است که طالبان علاوه بر تسلط بیشتر روی ولسوالی های آن بخش های زیادی از مرکز این ولایت را نیز زیر کنترل دارند و در تابستان امسال تا مرکز شهر غزنی پیشروی کرده بودند. 

 

مرتبط:

مرکز فرماندهی پوليس غزنی بدست طالبان سقوط كرد+عکس
حملات گسترده طالبان به مرکز ولایت غزنی
قتل 55 جنگجوی طالب و تخریب یک مرکز صحی این گروه در غزنی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر