16:44 03 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

عطا محمد نور با ابراز نظر درمورد نشست بین‌الافغانی در مسکو گفت که با برگزاری این نشست، برای نخستین بار در چنین سطحی مذاکرات صورت گرفت و این در چندین دهه پسین یک نقطه عطف است.

به گزارش اسپوتنیک، عطا محمد نور، رئيس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان و یکی از اشتراک کنندگان نشست بین‌الافغانی در مسکو گفت: سفر ما به مسکو یک سفر خوب بود و از نگاه اهمیت، نشست مهم بین‌الافغانی میان شخصیت‌های ملی و سیاسی و تحریک طالبان بود.

وی افزود که این برای اولین بار است که یک اعلامیهٔ مشترک و نظر مشترک اعلام شده است.

آقای نور با ذکر اینکه مذاکرات دو روزه در مسکو طولانی و نفس‌گیر بودند، گفت: اشتراک کنندگان به اکثریت مطلق آرا، دیدگاه واحد داشتند.

به گفته رئيس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان، در آخرین ساعات این نشست، دیدارهای جداگانهٔ سیاسیون و نمایندگان طالبان نیز صورت گرفت که در آنها روی اعلامیه و نشست‌های بعدی بحث نمودیم و تمام صحبت‌ها در فضای دوستانه و صمیمانه بود. من این صحبت‌ها را به فال نیک برای رسیدن به صلح مردم افغانستان می‌گیرم.

عطا محمد نور در حاشیهٔ نشست بین‌الافغانی در مسکو با آژانس اسپوتنیک گفتگوی اختصاصی انجام داد. این گفتگو عنقریب در سایت و صفحه فیسبوک "اسپوتنیک افغانستان" نشر خواهد شد.

مرتبط:

اعلامیۀ ارگ در مورد نشست مسکو
استقبال روسیه از نتایج نشست بین الافغانی در مسکو
واکنش ارگ به اعلامیه نشست مسکو
علومی: نشست مسکو نوید برای گفتگوی های بعدی است+ ویدیو
ارگ: نشست مسکو یک گفت‌وگوی سیاسی و علمی بوده و اعلامیۀ آن نتیجۀ اجراییه ندارد
شماری از فعالین مدنی نشست مسکو را تقبیح کردند +عکس
اعلامیۀ نهایی نشست بین‌الافغانی مسکو+ ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر