17:26 02 جون 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
110
ما را در دنبال کنید

ریاست عمومی امنیت ملی در یک اعلامیه ای خبری نوشت، که مسئول جلب و جذب گروه تروریستی داعش را دستگیر کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، امنیت ملی افغانستان در خبرنامه ای نوشت: نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی در یک عملیات خاص ‌مسئول جلب و جذب گروه تروریستی داعش را از مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل دستگیر نموده است.

در ادامه این خبرنامه آمده است، که ابو عبیدالله متوکل استاد دانشگاه و خطیب مسجد جامع شیخ محمدی ها (روحانی)  بدستور گروه تروریستی داعش مسئولیت جلب و جذب جوانان را برای آن گروه به عهده داشت.

نامبرده تا اکنون صدها جوان تحصیل کرده را به طور پنهانی به گروه تروریستی داعش جذب و به ولایت ننگرهار اعزام نموده است.

شانزده تن از شاگردان موصوف افراد گروه تروریستی داعش بوده، که توسط ریاست عمومی امنیت ملی از محلات مختلف شهر کابل بجرم فعالیت های هراس افگنی و ضد دولتی  بازداشت گردیده، اعتراف نموده اند که توسط شیخ ابوعبیدالله متوکل به صفوف گروه تروریستی داعش تشویق، ترغیب و جذب گردیده اند.

قابل ذکر است، که پسر دومی ابو عبیدالله متوکل به اسم احمدالله در ماه  ثور سال 1397 به گروه داعش جذب و اکنون در کتیبه اشپال در ولایت ننگرهار مصروف فعالیت های تخریبی وتروریستی می باشد.

یادآوری می کنیم، که برادر زاده متوکل به نام اسدالله و زیر نام مستعار «عبدالغفور» با پسر ابو عبیدالله یکجا به گروه تروریستی داعش جذب که  به اساس اعترافات عبیدالله متوکل برادرزاده‌اش به نام اسدالله حدود دو ماه پیش عمل انتحاری را در شهر کابل انجام داده است.

 

مرتبط:

داعش مسئولیت حمله تروریستی دیروز کابل را بر عهده گرفت
چهار عضو کلیدی گروۀ داعش در کابل بازداشت شدند+عکس
داعش مسئولیت حمله انتحاری امروز کابل را به دوش گرفت
مسؤل جلب و جذب گروه داعش در شهر کابل بازداشت شد
داعش مسئولیت حمله ترویستی اخیر کابل را بر عهده گرفت
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر