06:31 19 نوامبر 2019
سفر خلیلزاد به اروپا، قطر و افغانستان به خاطر برنامه صلح

سفر خلیلزاد به اروپا، قطر و افغانستان به خاطر برنامه صلح

© Photo / AMB Zalmai Khalilzad
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
110
ما را در دنبال کنید

وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا نوشت، که فرستاده وِیژه این وزارت برای افغانستان در دو هفته آینده از شماری کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله قطر و افغانستان بازدید خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا با نشر اعلامیه ای نوشت: زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای افغانستان از تاریخ 10 تا 28 فیبروری از بلجیم، آلمان، ترکیه، قطر، افغانستان و پاکستان بازدید خواهد کرد.

وزارت امور خارجه امریکا در ادامه نوشته است: او با متحدان و شرکای امریکا درباره تلاش های متقابل در پیشبرد حل و فصل مسئله افغانستان بحث و پس از آن با سفر به افغانستان با دولت این کشور مشوره خواهد کرد.

پیش از این، دولت افغانستان به خاطر مذاکرات جداگانه ای ایالات متحده امریکا با گروه طالبان شکایت کرده بود و این مذاکرات را خطری برای تضعیف قدرت اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و بیرون شدن نیروهای امریکایی دانسته بود.

یادآوری می کنیم، که زلمی خلیلزاد در پایان دور پیشین مذاکرات با طالبان از پیشرفت قابل توجهی خبر داده بود و برخی رسانه ها گزارش داده بودند، که در صورت توافق امریکا با گروه طالبان، نیروهای خارجی از آغاز برنامه صلح طی یک سال و نیم آینده از افغانستان بیرون خواهند شد.  

 

مرتبط:

خلیلزاد: ملا برادربه دستور امریکا از زندان پاکستان آزاد شد
خلیلزاد:‌ امریکا میخواهد تا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با طالبان صلح کند
چرا خلیلزاد در روند مذاکرات صلح افغانستان عجله دارد؟
نگرانی ها از طولانی شدن "سفر های صلح" خلیلزاد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر