23:16 19 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دین محمد جرأت که به داشتن افراد مسلح غیرقانونی و پس ندادن جنگ‌افزارهای دولتی متهم است، حکومت را به دسیسه‌سازی در برابر خودش متهم می‌سازد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست‌جمهوری در واکنش به گفته‌های دین محمد جرات، معاون پیشین شورای امنیت ملی که حکومت را به توطیه در برابر خودش متهم می‌سازد، می‌گوید که برخی از شخصیت‌های سیاسی از نام قوم و مذهب استفاده می‌کنند.

دین محمد جرات که به داشتن افراد مسلح غیرقانونی و پس ندادن جنگ‌افزارهای دولتی متهم است، حکومت را به دسیسه‌سازی در برابر خودش متهم می‌سازد.

دین محمد جرات، معاون پیشین شورای امنیت ملی، گفت: "ما خلاف قانون حرکت نمی‌کنیم، هیچ گاهی خدا نخواسته ناقض قانون نیستیم و اگر کسانی بخواهند زور آزمایی کنند، جواب زور با همت شما با پاسخ شما پیاده می‌شه".

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس‌جمهور در واکنش به این گفته‌های جرات می‌گوید که شماری از چهره‌های سیاسی از نام قوم و مذهب استفاده سوء می‌کنند.

آقای مرتضوی گفت: "رفتار با این نوع افراد مطابقت با قانون است، هیچ موضوع سیاسی و انتخاباتی در این دخیل نیست. چیزی را که وزارت امور داخله در باره ایشان اعلام کرده، همان موضوع است".

در همین حال محمد حنیف اتمر در یک اعلامیه محاصره خانه و دفتر اقای جرات را یک اقدام زورگویانه می‌داند و می‌گوید که این کار اعمال فشار در برابر اعضای برجسته دسته انتخاباتی صلح و اعتدال است.

همچنان محمد یونس قانونی، معاون نخست محمد حنیف اتمر در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، با دفاع از دین محمد جرأت می‌گوید امکان ندارد که مردم پنجشیر با این پتکه‌ها بترسند.

محمد یونس قانونی گفت: "پنجشیری را با پتکه می‌شه بترساند؟ این امکان ندارد، به من همه مردم ما عزت ماست، افتخار ماست  از هلمند و قندهار تا بدخشان و پنجشیر از بامیان و فراه تا به نورستان نور چشمم است، هموطن‌ام است، عزیزم است، اما عزت هر کس برای خودش ارزش دارد. از این لحاظ وطنداران عزیز و قوماندان عزیزی که دیروز و امروز به زحمت شدید، ما بی‌تفاوت نه بودیم و نه هستیم و جنرال جرات هم از بیخ بته نیست، هر کس کسی دارد".

وزارت امورداخله روز دوشنبه دفتر و خانه دین محمد جرات معاون پیشین شورای امنیت ملی را محاصره کرد و به وی هفتاد و دو ساعت مهلت تعیین کرد تا جنگ‌افزارها و امکانات دولتی را پس تحویل بدهد، اما آقای جرأت می‌گوید که هیچ جنگ‌افزار دولتی در نزدش نیست.

مرتبط:

محاصره خانه جنرال دین محمد جرات توسط نیرو های امنیتی + تصاویر
اعلامیه تیم انتخاباتی اتمر در رابطه به اقدامات خصمانه حکومت علیه رقبای سیاسی
قانونی: کسی پنجشیری را با پتکه ترسانده نمی‌تواند
وزارت داخله به جنرال جرأت ۷۲ساعت مهلت داده است
برکناری سه مقام ارشد وزارت داخله از سوی رئیس جمهور
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر