03:53 13 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان، امروز سه شنبه (۳۰ دلو) با عبدالرب رسول سیاف رهبر جهادی ملاقات کرد.

به گزارش اسپوتنیک،زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان، امروز سه شنبه (30 دلو) با عبدالرب رسول سیاف رهبر جهادی ملاقات کرد.
آقای خلیلزاد در ادامه دیدارهایش با سیاسیون کشور با استاد سیاف دیدار کرده و پیرامون روند صلح بحث و تبادل نظر کرد.
نماینده خاص وزارت خارجه امریکا در توییتی گفته است:" بحث‌های مفیدی با استاد سیاف داشتم". 

​ 
وی افزوده است:"ما توافق کردیم که یک تیم مذاکره کننده ملی، فراگیر و متحد لازم و ضروری است."  

جزئیات بیشتر دراین خصوص تا هنوز روشن نیست.
گفتنی است که آقای خلیلزاد بر ایجاد تیم مذاکره کننده صلح پیش از برگزاری لویه جرگه تاکید دارد.
قرار است زلمی خلیل‌زاد هفتۀ آینده با نماینده‌گان طالبان برای پنجمین بار در دوحه دیداری داشته باشد. وی در گفتگو با طلوع نیوز نیز دراین رابطه گفته: "ما باطالبان موافقه کردیم که در ۲۵ماه فبروری در دوحه بار دیگر ببینیم و در بارۀ دو مسله‌یی‌که در پرنسیب موافقه کردیم، دقیق‌تر و مفصل‌تر بحث کنیم تا ببینیم که پیش‌رفت بیشتر امکان دارد؟"
در چهارمین دیدار نماینده‌گان طالبان با امریکا که برای شش روز (۱ — ۶دلو) در دوحه برگزار شد، دوطرف در بارۀ خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و مبارزه با هراس‌افگنی در پرنسب به توافق رسیدند.
اما، اکنون آقای خلیل‌زاد می‌گوید که باید در این موارد و این‌که طالبان اجازه نخواهند داد از افغانستان کشورهای بیرونی تهدید شود، میکانیزم عملی و ضمانت‌های اجرایی وجود داشته باشد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر