04:30 04 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور افغانستان، سفیر پیشین این کشور در ایتالیا را به عنوان مشاور ارشدش در امور روابط عامه و راهبردی تعیین کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خامه پرس، ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری افغانستان با نشر یک اعلامیه نوشت، که محمد  اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با صدور فرمانی وحید عمر را به عنوان مشاور ارشدش در امور روابط عامه و راهبردی تعیین کرده است.

در فرمان رئیس جمهور افغانستان آمده است:- "بتاسی از حکم فقره ۱۳ ماده ۶۴ قانون اساسی، ایزاد یک بست خارج رتبه تحت عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری ا.ا، در امور روابط عامه و راهبردی و تقرر محترم وحید عمر را، در آن بست منظور می‌نمایم".

در این فرمان همچنان آمده است:- "مشاور ارشد رئیس جمهوری ا.ا در امور روابط عامه و راهبردی در نشست های کابینه جمهوری ا.ا، شورای امنیت ملی و شورای عالی اقتصادی اشتراک می نماید. مشاور ارشد رئیس جمهوری ا.ا موظف است تا پالیسی و خطوط اساسی امور ارتباطات راهبردی را تدوین، از تطبیق آن نظارت و نهاد های مربوطه را هم آهنگ و تنظیم نماید".

یادآوری می کنیم، که وحید عمر پیش از این با اعلام استعفایش نوشته بود:- "امیدوار استم بتوانم در کابل در راستای تحقق آرمان های مشترک نسل ما، حفظ ارزش های نظام و قانون اساسی و دستاورد های ۱۸ ساله که همه ی ما به خاطر آن زحمت کشیده ایم و قربانی داده ایم نقش مؤثر ترى داشته باشم. قرار است به زودی وظیفه ی جدیدی را در چوکات نظام آغاز نمایم".

مرتبط:

شرایط اشرف غنی برای واگذاری قدرت به طالبان
رئیس‌جمهور غنی با انگلا مرکل دیدار کرد
جزئیات مذاکرات رئیس جمهور غنی با سرمنشی ناتو و مقام های اروپایی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ
سفر قریب الوقوع رئیس جمهور غنی به ترکمنستان
غنی: ما صلح چند روزه نمیخواهیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر