20:01 19 جون 2019
نماینده مجلس نمایندگان افغانستان: امتیازدهی به طالبان مشروط شود

نماینده مجلس نمایندگان افغانستان: امتیازدهی به طالبان مشروط شود

© Sputnik / Vladimir Astapkovich
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

یک عضو کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس نمایندگان افغانستان گفت، که امتیازدهی به طالبان باید تنها در ازای تضمین معتبر در مذاکرات صلح با این گروه انجام شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رحیمه جامی عضو کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس نمایندگان افغانستان گفت: لغو تحریم‌های سازمان ملل از رهبران طالبان به معنای امتیازدهی به این گروه است.

وی تاکید کرد، که تنها در صورت اخذ ضمانت‌های معتبر بین‌المللی باید به گروه طالبان امتیاز دهد.

عضو کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس نمایندگان افغانستان تصریح کرد، به هر اندازه که به طالبان امتیاز دهی صورت می‌گیرد، خواسته‌های آنها نیز افزایش خواهد یافت.

جامی اظهار داشت: تنها در صورتی باید به طالبان امتیاز داد که این گروه بپذیرد، که دیگر دولت افغانستان، امریکا و سایر کشورهای جهان را تهدید نخواهند کرد.

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد، که در این اواخر موضوع بیرون شدن نام های رهبران طالبان از فهرست تحریم‌های سازمان ملل بالا گرفته است.

ظاهرا روسیه و امریکا تلاش دارند تا به درخواست طالبان برای بیرون کردن نام رهبران این گروه از این فهرست راهی را جستجو کنند.

اما دولت افغانستان بیرون کردن نام رهبران طالبان از فهرست تحریم‌های سازمان ملل را تنها در حیطه اختیارات دولت این کشور دانسته است.

 

مرتبط:

کشته شدن یک فرمانده ارشد طالبان در ارزگان
اعلامیه جدید طالبان
کشته شدن 29 جنگجوی طالبان
گروه طالبان: ملا عبدالغنی برادر به قطر سفر کرده نمی تواند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر