08:32 27 جون 2019
مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان «برای دو روز متوقف شد»

مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان «برای دو روز متوقف شد»

© Sputnik / Vladimir Astapkovich
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

مذاکرات میان نمایندگان امریکا و گروه طالبان در قطر برای امروز و فردا متوقف شده است و سر از روز شنبه ادامه خواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام‌وطندار، طالبان با نشر اعلامیه‎یی گفتند که هیأت این گروه با نمایندگان امریکا در نشست دوحه از روز سه‎شنبه تا چاشت دیروز در بارۀ چگونگی بیرون‌شدن نیروهای خارجی و پس از چاشت دیروز در بارۀ این که از خاک افغانستان بر ضد «کسی» کار گرفته نشود گفت‌وگو کردند.

ذبیح‎الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در این اعلامیه گفته است که نشست شام گذشته به پایان رسیده و گروه مذاکره‌کنند امروز و فردا میان خود مشوره می‎کنند و برای روز سوم نشست، که قرار است به روز شنبه برگزار شود آمادگی می‎گیرند.

در اعلامیۀ طالبان آمده است که در جریان دو روز گذشته ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی این گروه با عبدالرحمان الثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجۀ قطر، محمد المسند مشاور امنیت ملی قطر، زلمی خلیلزاد نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان و اسکات میلر فرمانده نیروهای پشتی‎بانی قاطع در افغانستان دیدار کرده است.

در این دیدارها در بارۀ روند جاری گفت‌وگوهای صلح و بیرون‎شدن تمام نیروهای خارجی از افغانستان بحث شده است.

اعلامیه می‎افزاید که ملابرادر در بارۀ خروج نیروهای خارجی و تحولات آیندۀ افغانستان گفته است که این گروه برای روند جاری گفت‌وگوها و آوردن آرامش و نظام اسلامی در افغانستان متعهد است.

پنجمین دور گفت‌وگوهای صلح روز دوشنبه گذشته در دوحه، پایتخت قطر آغاز شد و در روز نخست این گفت‌وگوها زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان با ملاعبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان و رئیس دفتر سیاسی این گروه در قطر دیدار کرد.

مرتبط:

نامه سرگشاده طالبان به سازمان های بین المللی
نگرانی افغانستان از معامله پنهان امریکا با طالبان
پیام طالبان در خصوص آجندای امروزی نشست قطر
طالبان انتشار بیانیه این گروه درباره درگیری هند و پاکستان را رد کرد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر