19:30 07 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

گلبدین حکمتیار می‌گوید که دولت افغانستان هیچ برنامه مشخصی برای آوردن صلح ندارد و خود یک مانع برای صلح می‌باشد.

گلبدین حکمتیار، امیر حزب اسلامی افغانستان در مصاحبه اختصاصی با آژانس خبری اسپوتنیک گفت: "دولت هیچ برنامه مشخصی برای صلح ندارد، حتی اگر بگوییم که دولت شدیدترین مانع در جهت تامین صلح است. معاهده‌یی را که با حزب (حزب اسلامی افغانستان) هم داشت، بند بند این معاهده را زیر پا گذاشت".

به گفته آقای حکمتیار، امروز طالبان نیز با توجه به عهدشکنی دولت افغانستان در مقابل حزب اسلامی افغانستان، "به دولت اعتماد ندارد تا با این دولت به مذاکره بنشینند".

امیر حزب اسلامی افغانستان افزود که دولت باید با تامین حق زندگی برای مخالفین مسلح کشور، زمینه یک "صلح آبرومند" برای آنها را مساعد سازد.

وی گفت: "تا زمانی که این نظام با این ترکیب است و قدرت در دست یک گروه کوچک جنگ‌طلب و وابسته به اجنبی است که نیروهای خارجی اینها را به سرنوشت ملت مسلط کرده، تا زمانی که این نظام است، جنگ ادامه می‌یابد".

به گفته آقای حکمتیار، حضور نیروهای خارجی در افغانستان یکی دیگر از عوامل عمده جنگ است، و تا زمانی این دو عامل اساسی برداشته نشود، "صلح ممکن نیست و جنگ دوام می‌کند".

نسخه کامل مصاحبه اختصاصی آژانس خبری اسپوتنیک با گلبدین حکمتیار، امیر حزب اسلامی افغانستان به زودی از طریق سایت و صفحه فیسبوک "اسپوتنیک افغانستان" نشر می‌شود.

مرتبط:

مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان «برای دو روز متوقف شد»
جرگۀ مشورتی صلح به تأخیر افتاد
حامد کرزی: اشتراک ملا برادر در گفت وگوهای صلح موثر است
طالبان: در جرگه مشورتی صلح شرکت نمی‌کنیم
عبدالله: مهمترین مانع صلح عدم آماده‌گی صادقانۀ طالبان است
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر