14:51 17 جولای 2019
دستور بانک مرکزی پاکستان برای گشایش حساب بانکی برای مهاجران افغانستانی

دستور بانک مرکزی پاکستان برای گشایش حساب بانکی برای مهاجران افغانستانی

© AP Photo / K.M. Chaudary
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

بانک مرکزی پاکستان دستور گشایش حساب بانکی برای مهاجران افغانستانی را به همه بانک های این کشور ابلاغ کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، روزنامه داون نیوز پاکستان نوشت: بانک مرکزی پاکستان با تائید دستور «عمران خان» نخست وزیر این کشور به صورت رسمی دستور گشایش حساب برای مهاجران افغانستانی را به همه شعبه های بانک‌های پاکستانی ابلاغ کرد.

بر اساساس این گزارش، این دستور پس از آن صادر شده که هزاران مهاجر افغانستانی که از مدت ها پیش در پاکستان ساکن هستند برای تراکنش‌های مالی خود نیاز به حساب بانکی مجزا پیدا کرده‌اند.

طبق اعلام بانک مرکزی پاکستان کارتهای مهاجران افغانستانی مانند کارت شناسایی ملی پاکستانی‌ها عمل خواهد کرد و سازمان ثبت احوال پاکستان موسوم به نادرا برای همه مهاجران این کشور شناسه مجزایی صادر می‌کند.

سیستم بانکی پاکستان پیچیدگی‌های خاصی دارد و از گشایش حساب برای افرادی که شاغل نیستند یا دلیلی برای گشایش حساب ندارند خودداری می‌کند.

این سیاست به این دلیل دنبال می‌شود، که پاکستان از سوی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) زیر فشار است و در لیست خاکستری و نظارت ویژه این گروه قرار دارد.

برخی مسئولان اسلام آباد بیم آن را دارند،که تروریست‌ها نیز از این فرصت سوءاستفاده کرده و تراکنش‌های مالی خود را در قالب مهاجران افغانستانی انجام دهند.

بسیاری از مهاجران افغانستانی ساکن پاکستان دارای کار و شغل آزاد هستند به همین دلیل استفاده از خدمات بانک برای آنان ضروری است.

گفته می شود، با صدور مجوز گشایش حساب برای مهاجران افغانستانی تراکنش‌های مالی در بانک های پاکستانی اضافه خواهد شد و این می تواند به عنوان یک نقطه مثبت برای اسلام آباد تلقی شود.

یادآوری می کنیم، که اخیرا «عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان ازحضور 2 میلیون و 500 هزار مهاجر افغانستانی در خاک پاکستان سخن گفته بود.

 

مرتبط:

وعده‌ای نخست وزیر پاکستان به مهاجران افغانستان در آن کشور
روند برگشت مهاجران از پاکستان هفته آینده آغاز می‌شود
ارتش پاکستان 11 تروریست را از کمپ مهاجران افغانستانی دستگیر کرد
پاکستان به مهاجران افغانستان: یک ماه فرصت دارید از کشور ما خارج شوید!
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر