12:26 25 جون 2019
گشایش بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در روسیهگشایش بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در روسیهگشایش بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در روسیهگشایش بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در روسیه

گشایش بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در روسیه

K. BezhanK. BezhanK. BezhanK. Bezhan
1 / 4
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

شب گذشته بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان در شهر کراسنایارسک روسیه گشایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، شب گذشته بزرگترین رویداد ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان را که در شهر کراسنایارسک روسیه برگزار می شود، گشایش کرد.

ورزشهای زمستانی دانشجویان جهان با شرکت سه هزار ورزشکار از 58 کشور جهان در شهر کراسنایارسک روسیه برگزار می شود.

از افغانستان نیز یک ورزشکار با دو هیئت حضور دارند، این دومین حضور  دانشجویان افغانستان در مسابقات زمستانی دانشجویان جهان است.

ماستر منقوش نسیمی رئیس فدراسیون ورزشی دانشگاهای افغانستان در گشایش این مسابقات پرچم افغانستان را حمل می کرد.

به جز از رئیس فدراسیون ورزشی دانشگاه های افغانستان در این رویداد ورزشی سید شرف امیری سکرتر جنرال این فدراسیون و مجتبی شهیدانی در رشته اسکی از افغانستان نمایندگی می کنند.

سید شرف امیری سکرتر جنرال فدراسیون ورزشی دانشگاهای افغانستان به خبرنگار اسپوتنیک گفت، که او کوشش می کند تا با استفاده از این فرصت پیوندهای خوبی را با سایر کشورهای شرکت کننده تامین کند.

شرکت کنندگان هیئت افغانستان می گویند، که آنها در این رویداد ورزشی با هزینه شخصی شان حضور پیدا کرده و هیچ کمک هزینه از وزارت تحصیلات عالی و یا کدام ارگانی دیگری دریافت نکرده اند.

یادآوری می کنیم، که در افغانستان اگرچه ورزشهای زمستانی یک ورزش نوپا است اما در سالهای اخیر در ولایت بامیان در فصل زمستان این ورزش دوستدران زیادی دارد و مسابقه های زیادی برگزار می شود. 

مرتبط:

آغاز مسابقات تیم ملی بوکسینگ دانشجویان افغانستان
پرچم افغانستان در افتتاحیه مسابقات المپیک دانشجویان توسط عبدالحمید صدیقی حمل شد
نخستین مدال برنز مسابقات بوکس دانشجویان جهان برای افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر