10:09 14 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با وزیر خارجه ازبیکستان می‌گوید که صلح در افغانستان، صلح در منطقه است و کشورهای منطقه در این زمینه می‌توانند نقش به خصوص شان را بازی کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان امروز (چهارشنبه 15 حوت) در دیدار با عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه ازبیکستان گفته است که صلح در افغانستان، صلح در منطقه است و کشورهای منطقه در این زمینه می‌توانند نقش به خصوص شان را بازی کنند.

دریک خبرنامه شورای امنیت ملی آمده است که در این دیدار در شهر تاشکند، وزیر خارجۀ ازبیکستان در مورد سفرش به دوحه ‌و دیدارش با طالبان و زلمی خلیل‌زاد، به آقای محب معلومات ارایه کرد.

همچنان آقای محب و وزیر امور خارجه ازبیکستان روی موضوعات صلح به رهبری و‌ مالکیت افغان‌ها، توسعه و تحکیم روابط و همکاری‌های اقتصادی، ترانزیتی و بازرگانی گفت‌وگو کردند.

خبرنامه می‌افزاید که آقای کاملوف گفته است که ازبیکستان از روند صلح به رهبری، مالکیت و کنترول حکومت افغانستان پشتیبانی می‌کند این کشور باورمند است که هیچ راهی برای تامین صلح جز گفت‌وگوی مستقیم طالبان با حکومت افغانستان وجود ندارد.

آقای محب گفته است که در کنفرانس سوم کابل روی نقش کشورهای منطقه در روند صلح بحث خواهد شد.

در خبرنامه آماده است که در این دیدار دو طرف در رابطه به تطبیق پروژه‌های بزرگ زیربنایی به ویژه خط آهن مزار شریف — هرات و لین برق سرخان — پلخمری نیز بحث صورت کردند و روی تسریع تطبیق این پروژه‌ها تاکید نمودند.

همچنان دو طرف در باره توسعه روابط و اتخاذ تدابیر عملی در عرصه‌های بازرگانی، فرهنگی و سیاسی بحث کردند.

مرتبط:

محب پس از دیدار وزیر خارجه ازبکستان با ملا برادر به تاشکند رفت
محب: پس از این میان دشمن خوب و بد تفکیک نخواهد بود
محب: هیچ کشوری صلاحیت ندارد تا فورمل حکومتداری تازه را بررسی کند
دیدار حمدالله محب با وزیر خارجه ازبیکستان در دومین روز کاری‌اش
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر