08:28 27 جون 2019
واکنش رئیس‌جمهور غنی به حمله راکتی بر مراسم یادبود مزاری

واکنش رئیس‌جمهور غنی به حمله راکتی بر مراسم یادبود مزاری

© Photo/ ARG
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در پیوند به حمله بر مراسم یادبود درگذشت عبدالعلی مزاری، اعلامیه مطبوعاتی نشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه نشرشده توسط دفتر رسانه‌های ارگ ریاست جمهوری آمده است: دشمنان جنایتکار امروز با  حملۀ تروریستی بالای مراسم سال‌یاد شهید وحدت ملی عبدالعلی مزاری، شماری از هموطنان ما را شهید و مجروح کردند.

رئیس‌جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این حملۀ تروریستی، گفت: "حمله بر گردهمایی‌ها و تجمعات مردمی، عمل جایتکارانه و دشمنی با ارزش‌های مدنی و مردم سالاری است."

رئیس جمهور افزود که نهادهای امنیتی و دفاعی کشور به خاطر تامین امنیت مردم از تمام امکانات استفاده کرده و در این راستا از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نخواهند ورزید.

رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تسلیت و همدردی خود را با خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز داشته، به شهدا بهشت برین و به مجروحین صحتمندی کامل از درگاه ایزد متعال، استدعا می‌دارد.

مراسم 24-مین سالروز کشته شدن عبدالعلی مزاری با حضور مقامات بلندپایه حکومت در غرب کابل برگزار شده بود که در جریان آن صدای انفجارها شنیده شد.

به احتمال زیاد این انفجارها ناشی از پرتاب هاوان ها بوده که به منازل مسکونی اطراف مصلا نیز اصابت نموده اند. پس از بیرون شدن مقامات از محل، صدای چندین انفجار نیز شنیده شد. گفته می شود که یک هاوان در نزدیکی محلی که مقامات نشسته بودند، اصابت کرده است.

حامدکرزی، داکترعبدالله عبدالله، صلاح الدین ربانی، حنیف اتمر، لطیف پدرام، یونس قانونی، احمدولی مسعود، محمد محقق و شماری از اعضای کابینه و نماینده گان شورای ملی مصلی شهید مزاری را ترک کردند.

این حادثه چندین کشته و زخمی نیز در پی داشته است که تا هنوز آمار دقیق آنها اعلام نشده است.

مرتبط:

حمله راکتی بر مراسم یادبود از مزاری در غرب کابل + نشرات زنده
زخم برداشتن پدرام در مراسم یادبود مزاری
زخمی شدن هشت محافظ حنیف اتمر در حمله بر مراسم یادبود مزاری
ویدیوی حمله به مراسم یادبود شهید مزاری منتشر شد
سخنگوی وزارت داخله: شخص شلیک‌کننده بر مراسم یادبود مزاری بازداشت شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر