04:09 20 جون 2019
پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان با تفاوت ۱۰۹ دوش بر تیم کرکت ایرلند

پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان با تفاوت 109 دوش بر تیم کرکت ایرلند

© AP Photo / Tsering Topgyal
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

تیم ملی کرکت افغانستان شام دیروز بر تیم کرکت ایرلند در چهارمین بازی رقابت‌های یک روزه در ورزشگاه جهانی راجیوگاندی در شهر دهرادون هند با تفاوت 109 دوش پیروز شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، تیم کرکت افغانستان در نتیجۀ از دست دادن همه بازیکنان اش در ۴۹،۱ آور ۲۲۳ دوش بدست آورد و به تیم مقابل ۲۲۴ هدف تعیین کرد، اما تیم ایرلند تنها ۱۱۴ دوش انجام داد و نتوانست بیشتر در برابر بازیکنان افغانستان مقاومت کند.
نخست به نمایند‌گی افغانستان حضرت‌الله زازی و نورعلی زدران به‌خاطر توپزنی وارد میدان شدند، حضرت الله زازی پس از کسب ۱۴دوش از سوی مک براین از میدان خارج شد.
سپس اصغر افغان کپیتان تیم ملی افغانستان و رحمت شاه وارد میدان شدند. میان لیت بازیکنان بازی ادامه یافت، اما رحمت شاه پس از گرفتن ۱۵دوش در آور ۱۰،۵ از میدان بیرون شد. 
پس از رحمت شاه، اکرام علی‌خیل بازیکن دیگر افغان نیز که نو وارد میدان شده بود، پس از گرفتن یک دوش از میدان بیرون شد. 
گلبدین نایب نیز بعد از کسب یک دوش از سوی کامیرون توپ انداز ايرلند از میدان خارج شد، به همین ترتیب توپزنی نجیب‌الله زدران نیز زیاد ادامه نکرد و پس از به‌دست آوردن ۱۰دوش به توپ کامیرون از سوی خود کامیرون کیچ یا توپ وی در هوا گرفته شد.
محمدنبی که پس از نجیب‌‎الله زدران وارد میدان شده بود، با اصغر افغان در بخش توپزنی مشارکت دوامدار کرد که این مشارکت تا آور ۳۲،۲ ادامه یافت و اصغر افغان در این بازی نیز پنجاه دوشه خود را انجام داد که با این کار این پنجاه دوشه دوم اصغر افغان در سلسله مسابقات یک روزه جام بانک اسلامی افغانستان، است. 
در نتیجه اصغر افغان نیز در آور ۳۲،۲ بعد از ۵۴ دوش از میدان بیرون شد. سپس، راشدخان به میدان آمد و مشارکت اش را با محمدنبی آغاز کرد. 
مشارکت میان راشد و نبی خوب دوام آورد و نبی در آور ۴۶،۳ پس از گرفتن ۶۴ دوش از میدان بیرون شد. 
بعد از آن آفتاب عالم به میدان وارد شد، اما کدام دوش را به نفع تیم افغانستان انجام نداد و ویکت خود را به صفر از دست داد که بعد از وی مجیب الرحمن به میدان آمد و یکجا با راشدخان به بازی خود پرداخت.
بازیکنان تیم ملی کرکت کشور در ۴۹،۱ آور ۲۲۴ دوش را به تیم ایرلند هدف تعیین کردند. 
در بخش توپزنی، پاول سترلنگ و ویلیم پورترفیلد کپیتان تیم ایرلند وارد میدان شدند، اما هر دوی آنان پی در پی از سوی توپ اندازان افغانستان از میدان خارج شدند که ویکت پورترفیلد از سوی آفتاب عالم و سترلنگ از سوی مجیب الرحمن گرفته شد.
همچنان بلبایرنی بازیکن دیگر ایرلند که تازه وارد میدان شده بود، بعد از کسب هیچ دوش از سوی مجیب الرحمن از میدان خارج شد.
هنوز که توپ اول آور ۲۰ جریان داشت، سیمی سینگ بازیکن دیگر آیرلند از سوی راشدخان از میدان خارج شد و توپ اخیر آور ۲۶ بوده که گلبدین نایب نیز یک ویکت تیم آيرلند را گرفت و داکریل را از میدان خارج کرد.
تیم ایرلند در اخیر پی در پی ویکتهای بازیکنان خود را از دست داد که در اخیر بازی را به تفاوت ۱۰۹ دوش به تیم افغانستان واگذار کرد.
از جمله توپ اندازان افغانستان آفتاب عالم چهار، مجیب الرحمن و راشدخان هر کدام دو-دو و محمد نبی و گلبدین نایب یک-یک ویکت را گرفتند و در اخیر راشدخان به حیث بازیکن برتر بازی امروزی شناخته شد.

یادآوری می کنیم، که پیش از این نیز تیم کرکت افغانستان در سه بازی ۲۰ اوره تیم کرکت ایرلند را شکست داده بود. 

 

مرتبط:

سومین پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان بر ایرلند
ترکیب تیم ملی کرکت در بازی با ایرلند مشخص‌شد
راشد خان بهترین بازیکن کرکت سال ۲۰۱۸
افغانستان به جام جهانی کرکت بیست آوره سال 2020 راه یافت
جام جهانی رقابت‎های سال 2019 کرکت به کابل رسید
زخمی شدن هفت کودک در جریان بازی کرکت در بتی کوت
پیروزی تیم کرکت افغانستان بر بنگلادیش
تیم کرکت افغانستان تیم کرکت سریلانکا را از جام آسیایی حذف کرد
تیم کرکت افغانستان برنده جام 20 آوره شد
تیم کرکت افغانستان تیم ایرلند را با تفاوت 81 دوش شکست داد
استقبال نخست‌وزیر هند از بازی تاریخی کرکت هند-افغانستان
سومین برد تیم ملی کرکت افغانستان در برابر بنگله دیش
دومین پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان بر بنگله دیش
پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان بر بنگله دیش
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر