09:21 14 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

پیش از ظهر امروز در سالن کنفرانس های دفتر شورای امنیت ملی افغانستان از هشتم مارچ تجلیل به عمل آمد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرنامه، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان ضمن شادباد گویی این روز به زنان، گفت: زنانِ قهرمان افغانستان دوشا دوش مردان در صفوفِ نیروهای امنیتی و دفاعی و سایر عرصه‌ها کار می‌نمایند و این توانمندی و جرئت آنان را نشان می دهد.
حمدالله محب با تاکید براینکه ما دیگر به عقب بر نخواهیم گشت افزود: دستاوردهای بزرگ زنان افغانستان طی یک و نیم دهه قربانی نخواهد شد و حضور زنان در همه عرصه ها باید بیشتر گردد.

وی در ادامه تصریح کرد، که صلح و امنیت نیاز و خواست اساسی مردم ما است و باید این زمینه فراهم شود تا زنان افغانستان بتوانند در فضای آرام و در کنار مردان به پیشرفت های قابل ملاحظه دست یابند.
حمدالله محب گفت، هنوز هم فرهنگ جنگ وجود دارد و هرکس با زور میخواهد خواست های خود را بالای مردم تحمیل کند، در حالیکه توقع ما از نسل نو این است که دوباره نگذارند ما به جنگ ها و مهاجرت برگردیم.

در اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان، با اشاره به مبارزه در برابر افراد زورمند تاکید ورزید، که گروه ها و افراد مسلح غیر مسئول باید براساس پالیسی واحد قانونمند گردند تا فضای زندگی برای مردم ما به خصوص زنان افغانستان مصئون‌تر گردد.

 

مرتبط:

محب: صلح در افغانستان صلح در منطقه است‌
محب پس از دیدار وزیر خارجه ازبکستان با ملا برادر به تاشکند رفت
انتقاد تند حنیف اتمر از حمدالله محب
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر