12:41 08 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک کتابخانه ویژه بانوان در بامیان به مناسبت روز همبستگی بانوان جهان گشایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک کتابخانه ویژه بانوان در بامیان به مناسبت روز همبستگی بانوانجهان، از سوی ریاست امور بانوان بامیان در این ولایت گشایش یافت.

مسئولان ریاست امور بانوان بامیان، در برنامه گرامیداشت هشتم مارچ، روز همبستگی بانوان جهان هدف از ایجاد این کتابخانه را ظرفیت‎سازی و رونق فرهنگ کتابخوانی در میان بانوان بامیانی عنوان می‎کنند.

کریمه سالک، رئیس امور بانوان بامیان می‏‌گوید، که بانوان نیز حق دارند تا مانند مردان به منابع مطالعاتی و فضای مناسب مطالعه، دسترسی داشته باشند.

شماری از بانوان بامیانی از گشایش این کتابخانه استقبال می‎کنند و می‎گویند، در بامیان کتابخانه‏‌های زیادی کار می کنند؛ اما این کتابخانه‏‌ها فضای مناسبی برای مطالعه بانوان ندارند.

به گفته بانوان بامیانی، با آن که بانوان در این ولایت از آزادی‏‌های نسبی برخوردار هستند، اما امکانات و فرصت‎های پیشرفتِ بانوان اندک است.

این کتابخانه دارای ۴هزار جلد کتاب، سالن مطالعه و خدمات انترنتی می‎باشد که از سوی بنیاد توسعه‏‌ای آقاخان به ارزش نزدیک به یک میلیون افغانی ساخته شده است.

در این میان شماری از بانوان بامیانی از نهادهایی که در راستای تأمین حقوق بانوان کار می‎کنند، می‌‏خواهند که خشونت در برابر بانوان و تبعیض جنسیتی را نابود کنند و فرصت‏‌های رشد و حضور بانوان در تصمیم گیری‎ها را فراهم سازند.

یادآوری می کنیم، که بر اساس یافته‎های ریاست امور بانوان بامیان، خشونت در برابر بانوان در این ولایت امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته و از  ۱۶۰ رویداد خشونت‎آمیز به ۱۱۰ رویداد رسیده است.

 

مرتبط:

احتمال فاجعه انسانی در بامیان
فروش یک دختر در بامیان توسط والدین معتادش
مرگ غم انگیز دادخواهی در بامیان
ساخت شاخه دانشگاه بین المللی آسیای میانه آقا خان در بامیان
دامنه اعتراضات مردمی به بلخ و بامیان رسید+ عکس
صدور حکم ایجاد یک قطعه نظامی برای ولایت بامیان توسط اشرف غنی
تظاهرات در بامیان/ غنی نیا به بامیان اول برو ارزگان + ویدیو
حمله طالبان به کاروان مواد انتخاباتی ولایت بامیان
تظاهرات مردم بامیان برای عبور برق 500 کیلو ولت از این ولایت + عکس
سادات بامیان عکس رولا غنی را آتش زدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر