21:05 25 اگست 2019
سفیر امریکا در کابل

واکنش سفیر امریکا در افغانستان به وضعیت در شهر مزارشریف

© Photo/ Facebook/Chief Executive of the Islamic Republic of Afghanistan
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
111

سفیر امریکا در افغانستان در واکنش به رویداد بلخ هشدار داده است که کشورش تحمل ندارد که از امکانات دولت امریکا که از پول مالیه دهندگان آن به افغانستان کمک می شود به خاطر اهداف و مقاصد شخصی کار گرفته شود.

به گزارش اسپوتنیک، حان بس، سفیر ایالات متحده امریکا در افغانستان در واکنش به رویداد بلخ با نشر یک پیام توییتری، هشدار داده است که کشورش تحمل ندارد که از امکانات دولت امریکا که از پول مالیه دهندگان آن به افغانستان کمک می شود به خاطر اهداف و مقاصد شخصی کار گرفته شود.

سفیر امریکا در پیامش نوشته است: افغان ها و امریکایی ها شانه به شانه ایستاده اند تا با تروریزم مبارزه کنند و برای افغانستان آینده بهتری بسازند. ما در هر عملی که انجام می‌دهیم در قبال قهرمانان و شهروندان افتاده ما مسوولیم.

​For this American, #Afghan corruption and misuse of equipment, funds, and other support provided by the American people dishonors the memory of our fallen. #AfghanUSRelations (2/3)

​So do any #Afghans who put their personal or political interests ahead of the national interest and the opportunity right now to achieve the goal for which so many have sacrificed: #peace in #Afghanistan. #AfghanUSRelations

​قابل ذکر است که عطامحمد نور، رئیس اجراییه حزب جمعیت اسلامی افغانستان و والی پیشن ولایت بلخ دیشب از باشندگان شهر مزارشریف خواسته بود تا در منازل شان بمانند و امروز به دفاتر و دکاکین شان حاضر نشوند.

آقای نور این اطلاعیه را پس از آن اعلام کرد که وزارت امور داخله افغانستان عبدالرقیب مبارز را به عنوان قومندان امنیه جدید ولایت بلخ به این ولایت فرستاد.

مرتبط:

پیام تازهٔ نور پس از تیراندازی‌ها در بلخ
صدای تیراندازی در نزدیکی فرماندهی پولیس ولایت بلخ
اعلامیه وزارت داخله در پیوند به مقرری فرمانده امنیه جدید ولایت بلخ
واکنش امرالله صالح در پیوند به جنجال‌های بلخ
کشته و زخمی‌شدن نیروهای پولیس در درگیری مزارشریف
گزارش لحظه‌ به‌ لحظه وضعیت در شهر مزارشریف: آخرین جزئيات+تصاویر، ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر