20:43 15 سپتمبر 2019
محمد عمر داوودزی به ایران رفت

محمد عمر داوودزی به ایران رفت

© Photo/ MUD
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح و نماینده‌ی رئیس‌جمهور افغانستان در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح امروز برای دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های ایرانی روی روند صلح افغانستان به تهران رفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، محمدعمر داوودزی، رئیس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح و نماینده‌ی رئیس‌جمهور افغانستان در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح امروز (شنبه، ۲۵ حوت) برای دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های ایرانی روی روند صلح افغانستان، به تهران رفته است.

احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان در یک پیام ویدیویی گفته است، که داوودزی در جریان سفر دو روزه‌اش به تهران، با وزیر امور خارجه، مشاور امنیت ملی و معاون شورای امنیت ملی ایران در مورد جلب پشتیبانی های عملی و هماهنگ ایران در خصوص پروسه‌ی صلح افغانستان بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

طاهری همچنان گفته است، که جلب پشتیبانی‌ها و همکاری‌های ایران در راستای آغاز گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی میان حکومت افغانستان و گروه طالبان آجندای دیدار و گفت‌وگوهای داوودزی با مقام‌های ارشد ایران است.

او افزوده است، که صلح در افغانستان به نفع کشورهای منطقه است و این کشورها باید از روند صلح افغانستان پشتیبانی کنند.

سفر رئیس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح به ایران ادامه‌ی سفرهای منطقه‌ای او برای جلب اجماع کشورهای منطقه برای پشتیبانی از روند صلح افغانستان است. او پیش از این به کشورهای پاکستان و چین سفر کرده و با مقام‌های ارشد دو کشور در مورد پشتیبانی آن‌ها از روند صلح افغانستان صحبت کرده است.

از سویی هم محمدعمر داوودزی در حالی به ایران رفته است که پنجمین دور مذاکرات میان نمایندگان امریکا و گروه طالبان که تاکنون طولانی‌ترین مذاکرات میان دو طرف بوده،‌ روز سه‌شنبه (۲۱ حوت) به پایان رسید.

 

مرتبط:

داوودزی: جرگه مشورتی صلح روی موضوع حکومت موقت بحث نمی کند
داوودزی: طالبان در نشست آینده قطر صلاحیت های بیشتری خواهند داشت
عمر داوودزی همراه با یک هیئت به پاکستان می‌‌رود
داوودزی به‌ عنوان رئیس‌ دبیرخانۀ شورای عالی صلح گماشته می‌شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر