جان باختن 22 نیروی امنیتی افغان در ولایت فاریاب

جان باختن 22 نیروی امنیتی افغان در ولایت فاریاب

© AFP 2019 / Noorullah Shirzada
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در نتیجۀ حملۀ گروهی شب گذشتۀ طالبان بر چندین پایگاه امنیتی در منطقۀ «ارکلیک» این ولسوالی، 16 سرباز ارتش و 6 نیروی خیزش مردمی کشته شده‎اند.

به گزارش اسپوتنیک، رحمت‏‌الله قیصاری، ولسوال قیصار به سلام‎وطندار می‎گوید، در نتیجۀ حملۀ گروهی شب گذشتۀ طالبان بر چندین پایگاه امنیتی در منطقۀ «ارکلیک» این ولسوالی، 16 سرباز ارتش و 6 نیروی خیزش مردمی کشته شده‎اند.

در این درگیری چهار پایگاه نیز به دست طالبان سقوط کرده و 10 تن دیگر زخم برداشته‎اند.

آقای قیصاری می‎گوید، مسئولان امنیتی گذشته از این که تماس‎های تلفنی‎اش را پاسخ ندادند برای نجات جان این سربازان یک چرخ‏بال هم به این ولسوالی نفرستاده‌اند.

به گفتۀ ولسوال قیصار، در این درگیری 35 طالب کشته و 15 طالب دیگر زخمی شدند.

طاهر رحمانی، رئیس شورای ولایتی فاریاب با انتقاد از حکومت مرکزی می‎گوید، شش ماه می‎شود که جنگ در قیصار جریان دارد و در این مدت نزدیک به 300 نیروی امنیتی کشته شدند.

در این حال احمدجواد، سخنگوی لوای اول قول اردوی 209 شاهین در فاریاب می‎گوید، به علت این که راه تمام پایگاه‏‌ها را طالبان ماین‎گذاری کرده‎اند و سربازان امنیتی به هر سو پراکنده شده‎اند، هنوز آمار دقیقی از تلفات شب گذشته در دست نیست.

منطقۀ «ارکلیک» که در 8 کیلو متری مرکز ولسوالی قیصار است، یک منطقۀ راهبردی به شمار می‌‏رود و در نزدیکی منطقۀ «شاخ» که مرکز گروه طالبان است موقعیت دارد.

مرتبط:

کشته شدن 5 هراس افگن طالب در ولایت فاریاب
کشته شدن25 طالب مسلح در فاریاب و سرپل
کشته و زخمی شدن 34 طالب ولایت فاریاب
سقوط یک پاسگاه ارتش ملی بدست طالبان در گورزاد فاریاب
مقام‌های ارتش: محاصره کوماندوها در فاریاب صحت ندارد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر