افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

کمیسیون امنیتی دوجانبه افغانستان – ازبیکستان به رهبری مشاورین امنیت ملی دو کشور پس از دیدار مقامات مذکور، ایجاد شده است.

به گزارش اسپوتنیک، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان پس از چاشت امروز (یکشنبه، ۱۱ حمل) با ویکتور محمودوف، مشاور امنیت ملی ازبیکستان ملاقات کرده است.

در این دیدار، طرفین روی مبارزه مشترک با مواد مخدر، همکاری‌های سرحدی و مبارزه مشترک با افراط گرایی، بحث و گفتگو نموده اند.

علاوه بر این، مشاورین امنیت دو کشور روی همکاری‌ها و مبارزه مشترک با تروریزم منطقوی و بین‌المللی بحث نمودند.

پیش از این گزارش شده بود که حمدالله محب با عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبیکستان دیدار نمود که در این دیدار وزیر خارجه ازبکستان از حمایت کشورش از پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها، خبر داد.

قابل ذکر است که محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز با هیأت عالی‌رتبۀ جمهوری ازبیکستان که در آن ویکتور محمودوف مشاور امنیت ملی و عبدالعزیز کاملوف وزیر خارجۀ آن کشور نیز شامل بودند، دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب در رابطه به صلح، اتصال منطقوی، پروژه‌های زیربنایی میان دو کشور، تجارت، ترانزیت، مسایل منطقوی و گسترش روابط اقتصادی بحث و تبادل نظر نمودند.

مرتبط:

قصد امریکا و ازبکستان برای شامل‌ساختن افغانستان در تجارت منطقوی
ازبکستان آماده برگزاری نشست صلح میان طالبان و دولت افغانستان است
ازبکستان: طالبان باید با دولت افغانستان مذاکره کند
ازبیکستان، رقیب هند در جذب گردشگران افغانستان + ویدیو
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر