06:53 05 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

وزیر خارجه ازبیکستان در دیدار با وزیر خارجه افغانستان آمادگی کشورش برای میزبانی مذاکرات صلح را اعلام نموده، راهکار کشورش برای کمک به آوردن صلح و زمینه سازی برای گفت و گو های رو در رو میان دولت افغانستان و نمایندگان طالبان را تشریح نمود.

به گزارش اسپوتنیک، صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، باعبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه جمهوری ازبیکستان، ملاقات نمود.

آقای ربانی با استقبال از وزیر خارجه ازبیکستان و هیئت همراهش، ازبیکستان را دوست بسیار خوب و قابل اعتماد برای افغانستان خواند. وزیر خارجه کشور از میزبانی ازبیکستان از نخستین دور گفت و گو های وزیران خارجه افغانستان-آسیای میانه- هند، قدردانی نموده، خواستار عملی شدن پروژه های برق سرخان- پلخمری و راه آهن مزار شریف- هرات شد.

وزیر خارجه ازبیکستان نیز بر همکاری های کشورش با افغانستان در تمام عرصه ها به ویژه پروژه های توسعه‌یی، آموزشی، راه آهن و برق تأکید کرد.

آقای کاملوف آمادگی کشورش برای میزبانی مذاکرات صلح را اعلام نموده، راهکار کشورش برای کمک به آوردن صلح و زمینه سازی برای گفت و گو های رو در رو میان دولت افغانستان و نمایندگان طالبان را تشریح نمود.

همچنین وزیر خارجه کشور، خواستار همکاری همه جانبه‌‌ی ازبیکستان برای تداوی سربازان زخمی افغانستان شد.

دو طرف روی همکاری های دوجانبه، همکاری های منطقه‌ای، روند صلح و توسعه‌ی پروژه های زیربنایی در افغانستان بحث نمودند.

مرتبط:

کمیسیون امنیتی دوجانبه افغانستان – ازبیکستان ایجاد شد
رئیس‌جمهور غنی با هیأت عالی‌رتبۀ ازبیکستان دیدار کرد
ازبیکستان، رقیب هند در جذب گردشگران افغانستان + ویدیو
دیدار حمدالله محب با وزیر خارجه ازبیکستان در دومین روز کاری‌اش
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر