17:50 20 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقام های ارشد امنیتی افغانستان در سفر شان به ولایت فاریاب بر فشارهای نظامی بر گروه طالبان تاکید کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، شماری از مقام‌های ارشد حکومتی و فرماندهان مأموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان امروز (سه‌شنبه، ۱۷ ثور) حین بازدید از ولایت فاریاب گفته‌اند، که فشارهای نظامی بر گروه طالبان در فاریاب افزایش می‌یابد.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی والی فاریاب به نشر رسیده، آمده است، که محمدمعصوم استانکزی رييس عمومي امنيت ملی، محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله، عبدالمتين بيگ، رييس اداره‌ی مستقل ارگان‌هاي محلي، دولت وزيری، رییس ستاد ارتش، اسكات ميلر، فرمانده عمومی حمایت قاطع، كنف، فرمانده زون شمال پشتیبانی قاطع و شماری دیگر از نظامیان افغانستان و قوای ائتلاف از مقام‌هایی بوده‌اند که به این ولایت رفته‌اند.

در خبرنامه به نقل از گفته‌های فرمانده عمومی پشتیبانی قاطع آمده است:- "نيروهاي امنيتي به پشتیبانی مستقيم نیروهای ناتو بالای طالبان فشارهای نظامی و عمليات‌های پلان‌شده را افزايش می‌دهند تا آنان به صلح علاقمند شوند".

آقای میلر هم‌چنان گفته است، که سربازان ناتو در ولایت فاریاب در کنار نیروهای امنیتی مستقر خواهند بود و به دشمنان مردم و دولت افغانستان اجازه‌ی فعالیت در این ولایت را نمی‌دهند.

در خبرنامه هم‌چنان به نقل از گفته‌های مقام‌های ارشد حکومتی افغانستان و نظامیان پشتیبانی قاطع آمده است، که امنیت فاریاب در محراق توجه حکومت و ناتو قرار دارد.

این مقام‌ها در حالی از ولایت فاریاب در شمال کشور بازدید می‌کنند، که اخیرا درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و افراد گروه طالبان در آن افزایش یافته است.

یادآوری می کنیم، که ولایت فاریاب یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان به شمار می‌آید که گروه‌های طالبان و داعش در اکثر ولسوالی‌های آن به شمول شهر میمنه، مرکز فاریاب فعالیت گسترده‌ی تروریستی دارند.

 

مرتبط:

دو سرکرده طالبان در ولایت فاریاب کشته شدند
کشته و زخمی شدن 6 طالب در ولایت فاریاب
شکست فاحش طالبان در غزنی و فاریاب
رئیس جمهور غنی: فاریاب به ولایت درجه یک ارتقا می یابد
رئیس‌جمهور غنی طی هفتادمین سفر ولایتی‌اش، به فاریاب رفت
کشته و زخمی شدن 8 طالب در ولایت فاریاب
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر